Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie o motocykla zimowanie. Pierwszy raz mam nowy motocykl i chciałbym żeby zima trwała jak najkrócej. Zbieram wszystkie złote rady na temat zimowania
- czy odłączać akumulator, czy wyciągać?
- ile paliwa?
- jak często przetaczać/obracać koła?
- czy umyć łańcuch na zimę?
- jak często przepalać i jak długo?
- trzymać pod pokrowcem czy koc wystarczy?
- jak poradzić sobie z ewentualnym problemem gryzoni?

#motocykle #motoryzacja #pytaniedoeksperta
Pobierz fotograf_warszawiak - Mirki, pytanie o motocykla zimowanie. Pierwszy raz mam nowy mot...
źródło: pixel
  • 32
@fotograf_warszawiak: Przecież skropli ci się woda, silnik będzie do remontu. Zmieniasz przed zmiowaniem, bo stary olej zniszczy silnik i stracił właściwości, no i przed sezonem, bo tamten ma już wodę, poza tym spłukał nieczystości i też już stracił właściwości. #!$%@?, wszystko ci trzeba tłumaczyć...
akumulator: jeżeli zimne miejsce to polecam wyjąć. Ja swój trzymam w ciepełku (10-20st C) i co 1-2msc podpinam do ładowarki mikroprocesowrowej.
łanuch: ja na koniec sezonu umyłem i nasmarowałem
bak: dla spokoju zalewam do pełna (zostajenajmniejsza powierzchnia na ew. skraplanie się czegokolwiek
koła: stawiam na stojakach i nie myślę.
pokrowiec: kupiłem oxford dormex do wewnątrz (przewiewny) żeby się nie kurzyło.
@fotograf_warszawiak: aku w ciepłe miejsce, paliwo na full, olać przetaczanie, łańcuch ma być nasmarowany OLEJEM przez całą eksploatację, nie smaruj sprayami które zbierają tylko syf z drogi, nie przepalać, stare prześcieradło jest najlepsze do przykrycia, kostki do kibla
@fotograf_warszawiak: będzie smarował. Sprawdź sam, nie wrócisz do sprayów. Olej ma być przekładniowy typu 90w140, tańszy = lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na dodatek w instrukcji obsługi łańcuchów i starszych motocykli jest napisane często żeby nie używać sprayów a oleju.