Wpis z mikrobloga

Hej, 2 tygodnie temu byłem na wybielaniu zębów lampą u dentysty. Zabieg przeprowadzała tylko higienistka. Miałem 2 cykle zamiast 3, bo „rzekomo” ślina wypłukiwała ten preparat i przydzielona dla mnie dawka się skończyła… W czasie zabiegu odczuwałem niestety sporą nadwrażliwość. Zęby rzeczywiście fajnie wyglądały, ale tylko przez kilka dni. Po tym czasie zaczęły odczuwalnie żółknąć. Teraz jak patrze to niby różnica jest, ale bardzo subtelna - zęby nadal są żółte. W gabinecie zostałem wcześniej poinformowany, że efektu wybielania się nie da przewidzieć itp. itd no, ale mimo wszystko liczyłem na lepszy efekt. Co w takiej sytuacji zrobić? Umówić się na wizytę i żądać „dobielenia”? Będzie to zdrowe dla zębów po tak krótkim czasie? Powiem szczerze, że czuję się trochę oszukany, bo zabieg kosztował niemało - 1300 zł…

#zdrowie #stomatologia #medycyna #uroda #niebieskiepaski #rozowepaski #wybielaniezebow #warszawa #dentysta
  • 11
@Blackol12: skoro zostałeś poinformowany o tym że nie da się przewidzieć efektu, to do kogo masz pretensje? sam się zdecydowałeś na zabieg wiedząc jakie jest ryzyko, a zawsze jest, u niektórych może nie być nawet żadnego efektu

co do żółknięcia, przestrzegałeś białej diety po zabiegu?
@Blackol12: 1300 zł za naukę czym jest nowoczesna stomatologia to na prawdę nie jest dużo, zwłaszcza jak na Warszawę. Możesz czuć się szczęściarzem że tylko tyle straciłeś Już nie jeden tutaj wywalił parę tysięcy w błoto i został z gołą dupą bo na tym polega leczenie w nowoczesnej stomatologii. xD Podpisałeś papier że zabieg może nie dać efektów i dziwisz się że nie dał. xD

W wakacje czytałem tutaj gościa co
Wczoraj tu nawet ktoś pisał że przy kanałowym już dentyści potrafią podsuwać podobne papierki do podpisania i elo, ładna kasa wpadnie a ząb zaraz padnie i bujaj się gościu płać za ponowne leczenie albo rwij i bul za implan


@Pieniek1991: ale o co ci właściwie chodzi i do kogo masz pretensje?
jak ktoś nie potrafi dbać o higienę i dopuszcza do tego żeby miec kanałówke to niech buli

ale nie chlip
@Blackol12: tak, po gabinetowym wybielaniu lepiej odczekać rok czasu.
Bo stosuje się niższe stężenia środka wybielającego, dzięki czemu nie jest to tak bardzo szkodliwe dla zębów co wybielanie gabinetowe. Poza tym zęby wybielane są stopniowo, więc kolor ma czas się ustabilizować (co następuje dopiero po 14 dniach wybielania). Wybielanie nakładkowe zapewnia trwalsze efekty, przy zminimalizowaniu negatywnych skutków.
@Pieniek1991: ale ty rozumiesz, że nikt go nie zmuszał do wybielania? Został uczciwie poinformowany, że nie da się przewidzieć skutków. Z czym ty tu masz problem? Chłop samodzielnie podjął decyzję, znając wszystkie za i przeciw. Co jeszcze dentysta miał zrobić?