Wpis z mikrobloga

Kupiłem QUEST 3 i mam problem z zakłóceniami podczas gry w PCVR. Niezależnie od ustawień skalowania renderowania i przesyłu danych, obraz się co jakiś czas przycina, widoczne są opóźnienia, utraty pakietów. Co zrobić aby pozbyć się zakłóceń i opóźnień? Schemat budynku przesyłam na rysunku poniżej. Mam gogle oraz komputer podłączony do routera Livebox 3.0 (5 GHZ) przez adapter USB Archer T3U Plus. Nie mam możliwości zmienić położenie routera oraz podłączyć PC przez przewód ethernet. Gdy włączam SteamVR to dostaje ostrzeżenie aby podłączyć PC przez przewód ethernet, bo dane nie będą mogły być przesyłane przesyłane dwukierunkowo. Mam dwie możliwości:
1. Podłączyć QUEST 3 kablem do PC. (Ta opcja to ostateczność gdyż nie chce mieć kabla przyczepionego do gogli).
2. Usprawnić połączenie WiFI, stąd moje dwa pytania:
a) Czy wymiana routera na wydajniejszy coś pomoże? Zdaje sobie sprawę, że może dojść do sytuacji, że router będzie w stanie wysłać dane do PC/GOGLI, ale GOGLE/PC nie będą miały siły by wysłać dane do ROUTERA, a nie chce inwestować kilkuset zł na marne. Jaka jest wasza opinia w tej sprawie? Jeżeli według was to pomoże, czy polecacie jakiś Router?
b) Czy w przypadku wymiany routera koniecznym będzie wymienić kartę sieciową? Jeżeli tak to na jaką? Czy obecna karta sieciowa może powodować wąskie gardło?
c) Czy macie inne propozycje?

Z dodatkowych przydatnych informacji to obecna karta sieciowa nie może skomunikować się z routerem przy standardzie 802.11 ac, wydaje mi się, że przyczyną jest za słaby sygnał, ale nie wiem czy od strony karty czy od strony routera.
#vr #quest3 #quest2 #pico4 #meta #virtualreality #oculus #oculusquest #telekomunikacja #pcmasterrace #pc
Hakunamatata57 - Kupiłem QUEST 3 i mam problem z zakłóceniami podczas gry w PCVR. Nie...

źródło: PCVR

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57: kupujesz najtańszy router z 5Ghz, stawiasz go koło PC, łączysz PRZEWODOWO i tyle.
Na PC możesz ustawić mostek między tą obecną siecią a tą od nowego rotera, tak żeby Quest też miał internet.
Ewentualnie na nowym routerze, najlepiej wgrać openwrt i ustawić starą sieć jako WAN. Wtedy podobnie, łączysz PC kablem a Questa po wifi do nowego routera, który "ma internet" ze starego bezprzewodowo
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57:
W aktualnej formie to nie ma prawa działać. Masz pojedynczy link 802.11n (livebox nie wspiera wyżej) czyli w porywach do 600mbps, dzielisz go na dwa urządzenia, które jeszcze gadają ze sobą więc zostanie z tego może z 250mbps. I dodatkowo jeszcze bawisz się w pogo sygnałem o ściany.
Więc masz de facto połowę zapotrzebowania streamu Oculusa. A i to jak dobrze pójdzie, bo Livebox to nie jest wysoka jakość sprzętu
  • Odpowiedz
dla jasności, nie mam też możliwości podłączyć przewodowo router bazowy z drugim routerem jako AP.
@Andr3v: @PieceOfShit @Aramil
Czyli z tego co zrozumiałem:
1. Kupuję sensowny router i wymieniam stary za niego, mając 10% szans że to rozwiąże moje problemy.
2. Jeżeli problemy nie rozwiążą się to stawiam nowy router obok PC. Podłączam PC przewodem ethernetowym do nowego routera i do tego samego routera podłączam gogle VR po Wi-Fi. Następnie nowy
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57:
1. Ogólnie tak, ale dałbym max 0,5%, więc szkoda zachodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj też wpada opcja podmiany softu na OpenWrt, która daje nieco większe szanse na sukces i jest darmowa. Ale raz że to techniczna opcja, a dwa że Livebox 3 i tak chyba nie opsługuje Opena.
2a. Kupujesz access pointa z dwuzakresowym WiFi 5+ (2,4 + 5Ghz) i możliwością działania jako client na
Aramil - @Hakunamatata57: 
1. Ogólnie tak, ale dałbym max 0,5%, więc szkoda zachodu (...

źródło: 2023-12-03 14_35_18-temp0312.drawio - draw.io Mozilla Firefox

Pobierz
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57: Zamawiając przez neta masz czas na zwrot. Mam asus rt-ax53u podpięty kablem do pc. Router skonfigurowany tak aby mieć internet wan z innego routera (upc/play). Gogle łączysz z routerem podpiętym do kompa choć i na takiej konfiguracji mi chodzi na obu ale jest wifi6.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hakunamatata57 pc MUSI być podpięty kablem do routera i najlepiej jak stoją w jednym pomieszczeniu. napisz na pw to Ci pomogę to ustawić, bo już parę razy ogarniałem jakieś dziwne kombinacje do pcvr. oczywiście o ile jeszcze tego nie ogarnąłeś
  • Odpowiedz