Wpis z mikrobloga

@Balonowy21 a lubisz gadać z ludźmi i masz kondycję do chodzenia po klatkach? Ogólnie praca niewdzięczna i za psie pieniądze jeśli chcesz zacząć. Czasem dostaniesz spoko rejon i można dorobić na emeryturach ale takie są raczej obsadzone już, więc dostaje się słabe rejony. Z drugiej strony masz elastyczność na takiej zasadzie że przychodzisz rano na 0800 do pracy, bierzesz listy i jak rozniesiesz do 1200 to fajrant, a płacą jak za 8h.
@Fevx: Gadać z ludźmi dłużej to raczej nie, ale wymienić uprzejmości i kilka zdań to już spoko, potrafię.. Co do chodzenia i kondycji to tutaj bym się trochę obawiał, ale wszystko jest do zrobienia..
Bo tak teraz sobie kalkuluje, że minimalna od Nowego Roku byłaby 4 300 plus pisali w ofercie, że jakieś 3 stówy premii i 13sta pensja, to sumując nie byłoby takiej tragedii, czy się mylę?
@Balonowy21 te 3 stówy to może być tylko wtedy gdy jakieś normy wyrobi cała obsada, gdy pracowałem rok to nie widziałem tego na oczy bo nie były wyrabiane, ale może się zmieniło. 13 chyba rzeczywiście jest bo to budżetówka, a skoro minimalna taka to czemu nie. Na plus jest że w sumie chyba nadal biorą wszystkich jak leci bo brakuje ludzi, przez co listonosze są obciążeni mocno praca.
Ja zawsze miałem za
@Balonowy21: Z tą 13tą pensją na poczcie to jest tak, że otrzymuje się ją dopiero po przepracowanym roku i jest wypłacana bodajże 15tego października w Dniu łącznościowca. Więc gdybyś się zatrudnił teraz w grudniu, to realnie zobaczyłbyś ją dopiero w październiku 2025.
Co do pocztowej wypłaty to jest to kreatywna księgowość. Nie wiem jak to wygląda na stanowisku listonosza, ale magazynier na WERze zarabia nieco powyżej minimalnej krajowej, a wszelkie premie