Wpis z mikrobloga

@DeoLawson: to po co jest w ogóle to ubezpieczenie wpisu hipoteki? XDDDD w sumie w umowie chyba nie ma nic o tym jako powodu wypowiedzenia

a nie wiesz może czy jeżeli jest stara spółdzielnia wpisana nadal (przy wydawaniu decyzji wiedzieli o tym, że jest nowa, która się wydzieliła lata temu i jest spadkobiercą prawnym) to jest szansa na to, że wydział ksiąg wieczystych ubije wniosek o własność/hipotekę? obchodzi ich to w
@Firenz: Nie ma raczej żadnego ubezpieczenia wpisu hipoteki. Ale na pewno masz w umowie albo regulaminie kredytowania że jak nie ustanowisz zabezpieczeń to bank może wypowiedzieć umowę. Spokojnie banki się znają na tym i jeśli by stwierdzili że istnieje ryzyko odrzucenia wpisu to by nie wydali pozytywnej decyzji. Oczywiście istnieje ryzyko jeden na milion że doszło do jakiejś pomyłki ale jeśli da się ją łatwo naprawić to będziecie ja naprawiać składając
@DeoLawson: no ok, ale przeglądam sobie wzór (nie chce mi się iść do komody z teczkami), który dostałem i nie ma nic o wypowiedzeniu kredytu z tego powodu. Jest tylko że jestem zobowiązany, że złożenie wniosku o wpis jest warunkiem wypłaty, do kiedy ma zostać wpisany, a jak nie to mi podwyższą marżę. Więc skoro jest o marży to raczej nie wpisaliby jednocześnie marży i wypowiedzenia z tego samego powodu.

Zapytam
Firenz - @DeoLawson: no ok, ale przeglądam sobie wzór (nie chce mi się iść do komody ...

źródło: wyszukiwanie problemów

Pobierz
  • 0
@Firenz: zapraszamy do kontaktu z doradcą hipotecznym w oddziale. Doradca sprawdzi zapisy w umowie i odpowie na pytania. Na stronie: pkobp.pl/klient-indywidualny/kredyty-pozyczki/kredyt-hipoteczny, możesz zamówić rozmowę lub spotkanie z doradcą.
@GOHAN: Generalnie to gdyby nie dało się ustanowić tego zabezpieczeina to gwarantuje ci że ta umowa byłaby ubijana. Ale tak, to twój overthinking. Wg mnie scenariusz jest esktremalnie mało prawdopodobny.
@DeoLawson: dobra, nie ma tematu, już jestem wpisany i hipoteka też. Trochę dziwne, że wydział ksiąg wieczystych dla Krakowa ma takie tempo. Najpierw w miesiąc (bez pospieszania) wykreślili hipotekę a teraz w półtora tygodnia wpisali moją i mnie jako użytkownika.

Pozdrawiam cieplutko i smacznej kawusi XD