Wpis z mikrobloga

Mirki, jadę do Włoch za jakiś miesiąc na ferie. Opłaca się specjalnie wyrabiać revoluta? Mam konto w millenium i wyczytałem, że powyżej 1000 zł pobiorą 2.5% za transakcję. Niby Revolut pobiera powyżej dopiero 5000, ale tylko 0.5%. Jak mi hajs zostanie z podróży to, żeby go z powrotem przesłać na konto Polskie - będą zapewne pobierać jeszcze jakąś prowizję. Gra warta świeczki?

#revolut #banki #millenium #waluty #podroze #wlochy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
@Blackol12: Millennium powyżej 1000 zł pobiera 2%, a nie 2,5%. Revolut z kolei powyżej 5000 pobierze 1%, a do tego dochodzi dodatkowy 1% w weekend. I nie, za przelew z Revoluta na konto polskie nic nie zapłacisz.
@Blackol12 ja mam Curve. We Włoszech nigdy nie było problemu z płatnościami. No i nie trzeba zakładać konta. :) płacisz tylko za wydanie karty. Idealna na kilkunastodniowe wypady.
@Blackol12: Jeżeli nie chcesz płacić za każde przewalutowanie #!$%@?-wie-ile-ale-na-pewno-dużo to naprawdę warto mieć kartę wielowalutową. Revolut zdecydowanie OK, chociaż ja mam też Kantor Alior i sobie chwalę, a żona włączyła sobie wielowalutowość w mBanku i to też działa (tylko opłaty są chyba trochę wyższe). Tak więc masz opcje.