Wpis z mikrobloga

@damienbudzik: my nic nie przekazaliśmy Ukrainie za darmo (przynajmniej od strony darów Państwa). Cały przekazany sprzęt był opłacany zwrotnie i jest nadal z budżetu EU lub jest na umowy zakupu z finansowaniem ze źródeł "różnych". Znając fanatyzm logistyki WP w protokoły wpisywali nawet pojedyncze gwoździe w skrzyniach i brud na gąsienicach jako wartość dodaną. Fakt, że jesteśmy za sprzęt używany rozliczani z EU na jakiś stawkach z "militarnego eurotaxu sprzętu używanego",
  • Odpowiedz
@damienbudzik: Teraz moje zdanie powróciło do stanu sprzed wojny. Myślałem naiwny, że wojna ich czegoś nauczy, ale nie. Nadal mają wschodnio-kacapską mentalność. Człowiek sowiecki nadal w nich silny.
  • Odpowiedz
@damienbudzik: osobiscie sadze ze polski nie ma wiec jeden ch XD
gdyby byla i byly firmy panstwowe to powinny robic to co ukraina i niemcy XD czyli nie dawac je bania tylko robic co daje pieniadze
@Blaskun ja tam wogle nie mam zdania, ruskie sie bija u siebie w domu XD tak samo nie mialem zdania co do wojny w czeczenii, lokalni gangsterzy walcza o wplywy z ruska armia XD

a
  • Odpowiedz
@damienbudzik Na pewno warto było udzielać szerokiej pomocy militarnej Ukrainie, bo było to w naszym interesie dotyczącym bezpieczeństwa i było to moralne pomagać zaatakowanej stronie. Pomoc humanitarna była właściwa, ja swojej absolutnie nie żałuję, mimo że nie wszyscy ją docenili.
  • Odpowiedz
@AndrzejBabinicz: Akurat co do pomocy humanitarnej i wojskowej, to jestem za. Mam nadzieje, że wreszcie się nauczyliśmy, że "za wolność waszą i naszą" oraz "first to fight" to frajerstwo.
Nie jestem za to za traktowaniem ukraińskich oligarchów z pobłażaniem i pozwoleniem im na rozwalenie naszej gospodarki, czy różnych gałęzi gospodarki. Nawet jak oligarchowie mają powiązania z zachodnimi firmami i ludźmi.
  • Odpowiedz
@damienbudzik: a co mamy sądzić skoro liczby przemawiają z klawiatury ekspertów, że przyjedźcie ich wyszło nam na plus, gdy rynek pracy z zadowoleniem ich wchłonoł sprawiając, że z nimi jesteśmy na plus mimo 500+ dla nich. To to się opłacało.
  • Odpowiedz
@Blaskun no ja jestem dokładnie tego samego zdania. Tyle im pomogliśmy, a ci w zamian nie chcą ekshumować naszych ofiar, a nazistów ekshumują, niszczą gałęzie naszej gospodarki, a gdy nasz rząd udaje, że chce je bronić, to sugerują na forum światowym, że jesteśmy aktorami Putina. Straszne sk... Dla mnie też Ukrainiec i Rosjanin to ta sama mentalność. Język, kultura, religia, korupcja w obu krajach, podobne wysokie statystyki aborcji itd.
Mimo to kibicuję
  • Odpowiedz
Co sądzicie o Ukraińcach teraz?


@damienbudzik: To samo, co zawsze. Dalej ich nie lubię. W sumie nawet nie lubię jeszcze bardziej. Jednakże pomimo to nadal uważam, że lepiej jak to ich załogi giną w naszych czołgach, walcząc z ruskim ścierwem.
  • Odpowiedz
A może trzeba było ciągnąć tanią ropę i węgiel od Rosji


@damienbudzik: Warto było odciąć i uniezależnić się od kraju który nam otwarcie grozi. Najlepiej byłoby jeszcze odgrodzić się 2x większym murem i przejść na neutralne stosunki dyplomatyczne na kolejne 100 lat

a Ukrainie jedynie sprzedawać sprzęt wojskowy zamiast oddawać za darmo


@damienbudzik: Za dużo nie straciliśmy(w większości i tak sprzęd pamiętający zsrr) na tym ale tak, rząd mógł podejść
  • Odpowiedz