Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Znalazłem całkiem sensownie wyglądającego peugeota 508. Rocznik 2017, niski przebieg 96k potwierdzony na cepiku. Jedna rzecz mnie jednak zastanawia - właściciel co prawda nie krył tego przede mną, ale na cepiku jest widoczna również szkoda sklasyfikowana jako "istotna" z początku roku 2022. Samochód będę oglądał jutro i sprzedający jest 2 właścicielem. Szkoda powstała za 1 właściciela. Czy dla was takie cos dyskwalifikowałoby używany samochód za 50k plnów czy niekoniecznie?
  • 26
szkoda istotna:

szkoda w zakresie elementów układu nośnego, hamulcowego lub kierowniczego pojazdu mającą wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego


@krzychkrzych: @SzubiDubiDu Więc na pewno nie był to zderzak czy drzwi, tylko auto po konkretnym dzwonie.
istotna szkoda jest każda gdzie zabierany jest dowód, równie dobrze może to być rozbita lampa przy parkingowym zdarzeniu


@Pomidorowa_: rozbita lampa to nie "Uszkodzenie elementów układu nośnego".

@krzychkrzych jak dla mnie odpada. Szkoda istotna to jest np. to co na zdjęciu.
GeDox - >istotna szkoda jest każda gdzie zabierany jest dowód, równie dobrze może to ...

źródło: images

Pobierz
@krzychkrzych To może być wszystko. Sprawdzam auta w bazie ubezpieczyciela. Napisz na priv. Być może będę miał fotki szkody.

@sphinxxx Bzdura. To może być przecięta opona i pęknięta lampa na przykład.

@GeDox Ale wiesz, że wpisują tam czasami co popadnie? Bez zdjęć czy kosztorysu nic nie ustalisz.
Ale wiesz, że wpisują tam czasami co popadnie? Bez zdjęć czy kosztorysu nic nie ustalisz.


@piwakk: dlatego warto wykupować raporty np. carvertical. Bo jeśli taki wpis jest, to musi być i raport
Przecież carvertical ma najgorszą możliwą opinie.


Po drugie tam często nie będzie żadnych zdjęć. Czy to carvertical czy autodna.


@piwakk: niby ma najgorszą opinię, a wszystkie te strony biorą informację z jednej bazy danych xD Używałem jednego i drugiego portalu, wszystko działa.
@krzychkrzych: Nie słuchaj tych typów na górze. Szkody są wpisywane w CEPIK randomowo. Napewno nie nadawał się do dalszej jazdy, stąd ten wpis. Auto już z pękniętą lampą nie może dalej jechać tylko laweta. Dopytaj się co dokładnie było robione. Obejrzyj to z kimś, kto się zna w temacie. Koniecznie sprawdź czujnikiem. Ale w zasadzie nie jest istotne za bardzo sprawdzenie z zewnątrz. Ważne by nie było nawalone tony szpachli dookoła.
@krzychkrzych: masz zdj z prawej strony? Nie musiało być źle, o ile podłużnice całe. Ale możesz nieźle negocjować cenę. Polecam jechać takim autem na sprawdzenie geometrii
wszystko możliwe. Z tego opisu co wkleiłeś, może być rozwalony zawias na krawężniku

Szkody są wpisywane w CEPIK randomowo.

Bzdura. To może być przecięta opona i pęknięta lampa na przykład.


@krzychkrzych no jak to możliwe, przecież koledzy wyżej przekonywali, że to na pewno nic poważnego XD