Wpis z mikrobloga

Miał ktoś problemy z wydajnością na raspberry pi 5 podczas oglądania filmów na yt? Na filmikach osób które przeprowadziły testy w zasadzie żadnych klatek się nie traciło podczas oglądania filmów, a w moim przypadku tracę około 30% i sama przeglądarka też nie chodzi płynnie. Jest to moja pierwsza malinka i nie mam pomysłu co może być przyczyną a na googlu mało jest postów tego typu. Miał ktoś z was taki problem i wie jak go rozwiązać?

#raspberrypi #pcmasterrace
  • 5
@Ostraszpara69xD: nie mam rpi ale tam bodaj musisz kupić licencję/klucz na sprzętowe dekodowanie wideo. Ale i tak na tym procku to powinno chodzić w miarę płynnie nawet na dekodowaniu na procku 1080p 60fps

Jaki system tam wrzuciłeś i czy przypadkiem nie wrzuciłeś jakiegoś starego badziewia 32 bitowego?
@Kryspin013: system jest 64bitowy oficjalny z imagera od rpi


@Ostraszpara69xD: ale raspbian? Pokaż wynik

cat /etc/os-release
Co do licencji to pierwsze słyszę, żeby tam można było wykupić jakąś licencje :V


@Ostraszpara69xD: ok, właśnie doczytałem, że coś się dla rpi 5 zmieniło i sprzętowo tylko HEVC teraz będzie wspierany:

BCM2712 supports HEVC 4K60 hardware decoding. It no longer supports H264 in hardware. This might sound odd but it removes the