Wpis z mikrobloga

#!$%@?, no nie wytrzymie. Razem z różową mieszkam. Mieszkanie własnościowe. Do tego jeszcze prąd 150, gaz 50, internet 60 i wyrównane roczne wody i ogrzewania około 2000 dopłaty na koniec roku. Jak żyć w tym kraju. Dodatkowo jakbym wynajmował to mieszkanie to około 1500 odstępnego.

Już się nie mogę doczekać jak wykończę dom i się wyprowadzę.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #wynajem
stujbeznug - #!$%@?, no nie wytrzymie. Razem z różową mieszkam. Mieszkanie własnościo...

źródło: temp_file6651487768710317022

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • 3
@goferek Bloki z 1985r, połowa mojego bloku dalej nie ocieplona. A od 17 lat płacimy fundusz termomodernizacyjny. Czaisz ile #!$%@? kosztuje ocieplenie kawałka mieszkania przez spółdzielnię (°°
  • Odpowiedz
wyrównane roczne wody i ogrzewania około 2000 dopłaty na koniec roku


@stuj_bez_nug: Budując teraz dom sram się trochę że za 135 m2 będę musiał płacić rocznie =/- 4 - 4,5k zł za gaz do CO+CWU, tymczasem jak ostatnio w biurze usłyszałem jak ktoś za mieszkanie w bloku 65m2 miał prawie 3k zł samej dopłaty rocznie to ostro skisłem xD

Znajomy za 70 m2 na nowym osiedlu płaci ponad 1300 zł
  • Odpowiedz
to woda, prąd, wywóz śmieci, szamba, ogrzewanie, naprawy dachu


@mk321:
Wody w blokach nie używają?
Prądu nie zużywają?
Śmieci
  • Odpowiedz
Wody w blokach nie używają?


@jack_: ale to OP narzeka, że w mieszkaniu musi za to płacić, a wydaje mu się, że w domu nie będzie musiał xD

To ja powinienem spytać: wody w domach nie używają?
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug: 150 zł zaliczki na ogrzewanie przy 63m² to wydaje mi się dość mało jednak, zwłaszcza po podwyżkach w ostatnich latach, więc pod tym względem się nie dziwię, że musisz potem dopłacać
  • Odpowiedz
  • 1
@mk321 Ale czy ty widzisz, że metr sześcienny wody ciepłej wody kosztuje mnie ponad stówę? Że od 17 lat płacimy fundusz termomodernizacyjny a mam tylko jedną stronę mieszkania ocieploną? Że co miesiąc placę 250 zł za ogrzewanie tej klitki? Przecież to jest #!$%@?.

Zresztą, wrzuciłem wyżej ile będę płacił jak się przeprowadzę do domu.
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug xd mini dom100 M2 opłaty 80zl woda ( ogródek dużo kwiatków) prąd 25zl( panele na starych zasadach) śmieci 100 zł gaz 35 zł i w sezonie grzewczym 250 zł internet światłowód 70 zł. Czyli średnio wychodzi około 350 zł miesięcznie. No credit easy life.
  • Odpowiedz