Wpis z mikrobloga

Informacja prasowa ukraińskiego banku PrivatBanku (największego banku komercyjnego na ukrainie, obslugującego 50% osób fizycznych tego kraju).

"W tym roku podczas „Czarnego Piątku” 24 listopada Ukraińcy dokonali za pośrednictwem sieci terminali handlowych prawie 8 mln zakupów o wartości 2,5 mld hrywien, czyli o 22% więcej niż w normalne dni.

Należy zauważyć, że w tygodniu sprzedaży Ukraińcy dokonali za pośrednictwem sieci bezgotówkowej 49 milionów zakupów o wartości 15,3 mld hrywien .

Ukraińcy najczęściej kupowali odzież i obuwie po obniżkach – 1,6 mln zakupów o wartości 282 mln hrywien oraz smartfony i komputery – 560 tys. zakupów o wartości 281 mln hrywien.

Smartfony, inny sprzęt RTV i AGD kupowano najczęściej na raty , a średnia cena zakupu na raty wynosiła 14 000 hrywien."

Ps. Czyli szału niema. Na 43 mln ludności niech wyjechało 10 mln.. czyli na 33 mln osób odzież i obuwie ( na promocji ) kupilo 1.6 mln ludzi, czyli zaledwie niecałe 5%.. ¯_(ツ)_/¯

#ukraina #gospodarka #ekonomia #zakupy #banki #bankowosc
  • 2
@Kumpel19: Imo trochę typowe dla sytuacji gdzie większość jest biedna lub biednawa a z małą klasą średnią, która wiąże koniec z końcem i garstką bogaczy, których nie interesuje czarny piątek bo to promocje dla pospólstwa.