Wpis z mikrobloga

Zmieniłem kiedyś tam opony na zimowe i akurat dzisiaj musiałem pojeździć trochę po śniegu i muszę powiedzieć że w ogóle nie trzymały. Bałem się że przy jakimś mocnym skręcie kierownicy auto pojedzie prosto, i często migała mi kontrolka esp i przy hamowaniu jak nie robiłem tego łagodnie tylko mocniej, włączał się twardo abs. Oczywiście na nieośnieżonej drodze, ale to chyba na śniegu też w miarę nie powinno, nie trzymać aż tak?
Pytanie, bo bieżnik jeszcze na tej oponie jest całkiem głęboki i na środku i po bokach, wszelkie rowki, czy to normalne bo to w końcu zima - czy kompletnie nie normalnie i powinno być jednak inaczej?
#samochody #zima #opony #pytanie
  • 6
@interpenetrate: co to znaczy całkiem głęboki bieżnik? Opona oponie nie równa, ważne z którego jest roku i czy nie jest zrobiona z plastiku
Generalnie na lodzie będziesz się ślizgać, fizyki nie oszukasz
Ludzie czesto przeceniaja mozliwosci zimowek. Opony zimowe nie trzymaja tak mocno sniegu jak np letnie w lecie asfaltu.

I tak nawet maja cimowki trzeba jezdzic ostrozniej i hamowac z wiekszym wyprzedzeniem


@WykopanyDzon: Oczywiście, że tak. Ogólnie najgorszy problem względem opon zimowych (przynajmniej moim zdaniem) jest taki iż ludzie po założeniu zimówek trochę tracą nagminnie czujność i rozum, myśląc, że jak mają te zimowe opony to już nic im nie straszne.
Zmieniłem kiedyś tam opony na zimowe i akurat dzisiaj musiałem pojeździć trochę po śniegu i muszę powiedzieć że w ogóle nie trzymały. Bałem się że przy jakimś mocnym skręcie kierownicy auto pojedzie prosto, i często migała mi kontrolka esp i przy hamowaniu jak nie robiłem tego łagodnie tylko mocniej, włączał się twardo abs. Oczywiście na nieośnieżonej drodze, ale to chyba na śniegu też w miarę nie powinno, nie trzymać aż tak?

Pytanie,