Wpis z mikrobloga

Soulsowe świry, zacząłem swoją przygodę z gatunkiem od Lies of P i w zasadzie się wkręciłem, zastanawiałem się nad Sekiro ale wybór padł na klasyczne DS1.
Jestem po pierwszym bossie i w zasadzie się zastanawiam, skąd przy pierwszym przejściu wiedzieliście gdzie iść? xD Kompletnie nie mam pojęcia gdzie mam iść, jaka jest moja misja i w ogóle to po #!$%@? mi to całe mordowanie dla dusz.
Nie chcę przechodzić tej gry w odpalonym poradnikiem na drugim ekranie jak i gdzie iść po kolei...
#gry #darksouls #soulslike i trochę #liesofp #sekiro
  • 15
  • Odpowiedz
@HiddenProcess właśnie to jeden z elementów soullike i nawet ważniejsze niż walka. Eksploracja, nie masz gównianej mapki z znacznikami tylko sam odkrywasz. LOP było korytarzowe i nie dało się tam zgubić. Idź przed siebie i daj się zaskoczyć.
  • Odpowiedz
Jestem po pierwszym bossie i w zasadzie się zastanawiam, skąd przy pierwszym przejściu wiedzieliście gdzie iść?


@HiddenProcess: pierwszy boss jest jak uciekasz z tego azylu gdzie trzymali nieumarłych, trafiasz do ogniska i ten rycerz co tam siedzi mówi Ci, że masz szukać dwóch dzwonów i dokąd iść... trzeba gadać z NPC i słuchać co mówią... generalnie fabułę poznajesz z dialogów i opisu przedmiotów, które znajdujesz
  • Odpowiedz
skąd przy pierwszym przejściu wiedzieliście gdzie iść?


@HiddenProcess: musisz rozmawiac z NPCami ze zrozumieniem a nie odruchowo przeklikiwac bo tutaj gra nie zrobi z dobrego serca wpisu do dzienniczka z podsumowaniem, kropki na mapie, strzalki na kompasie itp

Ale tez swiat nie jest totalnie otwarty, z firelink shrine biegnie kilka sciezek i wszystkie predzej czy pozniej zwiedzisz, a na ten moment albo beda zbyt trudne np cmentarz albo beda mialy jakas sciane w postaci zamknietych drzwi
  • Odpowiedz
@HiddenProcess: jeśli nie masz uniwersalnego klucza, to z Firelink masz tak na dobrą sprawę trzy drogi. Na jednej masz podstawowe moby, na drugiej moby przy pierwszym starciu wbiją cię w glebę, na trzeciej nawet nie będziesz w stanie zadawać im obrażeń. Po tym poznajesz, gdzie należy się udać na początek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czwartą drogę odblokujesz kluczem uniwersalnym i jest to gamechanger, gdy już znasz
  • Odpowiedz
@tarkaz: @3mortis @frutson @jandiabeldrugi chyba po prostu miałem lekko inne wyobrażenie po LoP i dlatego trochę się wczoraj #!$%@?łem i musiałem wylać tutaj myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°) W dzwony to wiem, że mam zabić, nawet w jeden zabiłem bo ubiłem tego Taurusa(?).
Ale w sumie macie racje, to napięcie i strach które towarzyszy bieganiu na ślepo jest nawet fajne, no nic, zawołam
  • Odpowiedz
inne wyobrażenie po LoP


@HiddenProcess: LoP jest masakrycznie liniowe, mozna narzekac na open world i rozlweczenie elden ringa ale LoP to drugi koniec skali, tam doslownie nigdy nie masz mozliwosci wyboru drogi, co najwyzej jest jakas mala odnoga na koncu ktorej jest znajdzka

nawet w jeden zabiłem bo ubiłem tego
  • Odpowiedz
@Fran99: New Londo Ruins. Można nawet odblokować dolną część tej lokacji i skrót do Valley of Drakes na samym początku gry, wystarczy zabić Ingwarda strzelając do niego z łuku. Wszystko bez klucza uniwersalnego.
  • Odpowiedz
Jak 3? Jedna to katakumby, druga to undead parish, a trzecia to co?


@Fran99: @jandiabeldrugi katakumby mozna zwiedzic zeby zdobyc ulepszanie ognisk ale ostatecznie i tak utkniesz bez lordvessel w ciemnej dupie bez teleportacji i trzeba bedzie nudno wracac na piechote... podobnie archiwa czy droga do izalith za drugim dzwonem

opcja z Ingwardem i robieniem new londo ruins bez lordvessel to bardziej "sekret" na zrobienie wczesniej lokacji niz sensowna
  • Odpowiedz
@3mortis: dlatego pisałem wyżej, że trzeba wybrać tę drogę, która jest najprostsza. Reszta to ciekawostki. Do New Londo warto jeszcze na początek zajrzeć po upgrade estusa, ale też trzeba wiedzieć, gdzie on jest.

A Pinwheela to się robi lecąc albo z Firelink albo z pierwszego ogniska w katakumbach, rollując obok mostku na dół, żeby spaść na półkę. Potem homeward bone i problem z powrotem rozwiązany ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@jandiabeldrugi:

New Londo Ruins. Można nawet odblokować dolną część tej lokacji i skrót do Valley of Drakes na samym początku gry, wystarczy zabić Ingwarda strzelając do niego z łuku. Wszystko bez klucza uniwersalnego.


A ok, nawet o tym nie wiedziałem, a zdziwiłem się z racji tego, że napisałeś o braku master key przy istnieniu 3 dróg.
  • Odpowiedz