Wpis z mikrobloga

Majstry chce na poddaszu nieużytkowym dać między krokwie wełnę o grubości 15cm (później na to tylko folia paroprzepuszczalna) szerokość krokwi to niecałe 15cm, czytam że należy zrobić pustkę między membraną a wełną 2-3cm (blachodachówka, łaty kontrłaty i membrana). Potrzebuje zrobić dystanse na krokwiach myślałem o tym aby przykleić/przykręcić styrodur gr 3cm za co zapłacę 60zł zamiast kupować łaty za jakieś 400zł. Czy to dobry pomysł? #budujzwykopem #remontujzwykopem #januszebiznesu
kojos - Majstry chce na poddaszu nieużytkowym dać między krokwie wełnę o grubości 15c...

źródło: temp_file66277523970226333

Pobierz
  • 12
Czy to dobry pomysł?


@kojos: nie wiem. Najpierw muszę się upewnić - ty chcesz robić dystans między widoczną na zdjęciach membraną a wełną poprzez opuszczenie krokwi przykręcając styrodur? No to jeśli tak chcesz robić to zły pomysł. Bierzesz sznurek, zszywacz i rozwieszasz sznurek od jednego do trzech centymetrów pod membraną. Według mnie wełna 15 cm sprężona do tych 13 cm będzie dalej trzymała swoje parametry. Chyba że się mylę i ktoś
@kojos: to możesz na krokwie przykręcić kontrłaty 2,5cm czy łaty 4cm ale też z doświadczenia wiem że często tańsza wełna nie bardzo chce uzyskać te 15cm więc nie trzeba nic upychać na chama ;-) sznur pod membraną daje się żeby zrobić pustkę wentylacyjną potrzebną jak masz deskowanie a zwłaszcza jak na nim masz papę bo wtedy nie masz innej wentylacji wełny z wilgoci która się do niej może przedostać mimo paroizolacji
@kojos: jak się uprzesz to możesz zrobić tą pustkę ale sznurkiem na zszywkach( nie testowałem ale chyba ciężko będzie) albo papiakach bo nie bardzo wyobrażam sobie jak chcesz to zrobić styrodurem i zachować pustkę
@kojos: Na mój rozum to tuaj nie jest potrzebna szczelina wentylacyjna. Szczelina jest niezbędna w dachu z pełnym deskowaniem, gdzie na deskach jest papa, bo wtedy powietrze musi mieć przepływ między szczelną papą a wełną. Tutaj masz membranę paroprzepuszczalną a nad nią szczelinę powietrzną dzięki łatom i kontrłatom, więc powietrze powinno ładnie wywiewać wilgoć. Co do styroduru to nie widziałem takiego rozwiązania, ale sprawdź po prostu czy to zda egzamin -