Wpis z mikrobloga

@kasza332: ja nie wiem jak ci gamonie funkcjonują, okej, rzędy wielkości czy tyś, tyś jeszcze ujdą, ale kurde na pejsbuku jest masa przypadków, gdzie ktoś pisze dosłownie dwa-trzy zdania w ogłoszeniu i daje cenę
Jaki pierwszy komentarz? "jaka cena"
przecież to ujemne IQ trzeba mieć
no ale prawa wyborcze są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: jacy znawcy? przecież jedyna poprawna forma to "jest napisane".

Pisze tylko w czasowniku, 3cia osoba, czas teraźniejszy. Np. Jacek właśnie pisze rozwiązanie w swoim zeszycie.


@konsul543 @kowad: prof. A. Markowski napisał kiedyś:

„Tu pisze” wymaga zawsze podmiotu, np. Stryj tu pisze, że przyjedzie jutro. Ona tu pisze, że jest chora.

Więc wg niego nie musi to być obecnie wykonywana czynność, ważne żeby był podmiot i wg niego możesz powiedzieć
Tak jest to błąd ale już wałkowany tyle razy że idzie rozumieć o co opowi chodzi


@GajowyKapota: Idzie to krowa po polu i sra. Zwrot "idzie coś zrobić" nie istnieje w języku polskim. Istnieje forma "można coś zrobić". W twoim przypadku "można zrozumieć".

Inna sprawa, że mogę napisać "Adam zupa łyżka jeść wczoraj", też zrozumiesz, co nie oznacza, że tak powinno się pisać.