Wpis z mikrobloga

@Nie_bedzie_Nietzschego: No ale przecież na tym polega związek ludzi wierzących - jest się ze sobą na dobre i na złe :))) Jakby facet zdradzał żonę to by było wszystko git ale jak jest w odwrotną stronę to gość frajer... a tak naprawdę to przynajmniej jest konsekwentny i jego zachowanie jest spójne z wartościami, które reprezentuje. Nikt go do tego nie zmuszał, to była jego decyzja. Wy za to jesteście obłudnymi katolikami
@WyzwolonaPodrozniczka

Tam padają słowa "na dobre i na złe" po czym pada jeszcze magiczne "w zdrowiu i chorobie". Nikt nie obiecuje sobie bycia po zdradzie i wychowywanie bękarta. Tak, taki facet to frajer któremu można napluć na pysk a on powie że pada deszcz. Nie ma to nic wspólnego z przysięgą małżeńską, a napisze ci więcej, zdrada jest jednym z niewielu powodów do unieważnienia ślubu kościelnego.

#!$%@?łaś gównotekst na "chłopski rozum", nie
@Notabene: Ale jest "póki śmierć nas nie rozłączy" :)))

a napisze ci więcej, zdrada jest jednym z niewielu powodów do unieważnienia ślubu kościelnego.

Pierwsze słyszę. Oficjalnym powodem na pewno jest niemoc seksualna albo brak pożycia, ewentualnie homoseksualizm czy choroba psychiczna ale na pewno nie zdrada. Jakby tak było to coś takiego jak ślub kościelny by już nie miało miejsca xD
@WyzwolonaPodrozniczka: na dobre i na złe, to nie znaczy że można #!$%@?ć co się chce i nie ponosić za to konsekwencji, jakby typ był alkoholikiem i ją codziennie #!$%@?ł to też by musiała z nim być bo przecież na dobre i na złe? Co to w ogóle za logika i interpretacja xD. Na dobre i na złe tyczy się przypadków niezależnych od swojego postępowania, typu wypadek czy zła sytuacja materialna, śmierć
@Eremites: a mało jest takich kobiet, do gniją u boku alkoholika albo przemocowca? Jak odchodzą od takiego delikwenta to psy na niej wieszają bo przecież powinna dać się poniżać i być nieszczęśliwa bo tak przysięgała :))) i to kobieta wychodzi na najgorszą bo przecież powinna mezusia wspierać i wyciągać że szponów nałogu a jak zawalczy o siebie to jest skończoną egoistką :)))

Szkoda, że wobec swoich zdrad nie jesteście tacy restrykcyjni
@Nie_bedzie_Nietzschego:

Ale z niego prawdziwy waleczny lew król sawanny!

- <lwica> - kochanie zdradzałam Cię WIELOKROTNIE, z jednym z kochanków mam dziecko - masz je wychowywać i płacić za nie i za mnie, masz podjąć drugi etat, zawozić mnie do mamusi, od tego całego stresu się roztyłam więc ogarnij nam wycieczkę zagraniczną ale nie na jakąś Teneryfkę tylko Bali minimum!

- <lew> - Okkk
Dietetyq - @NiebedzieNietzschego: 

Ale z niego prawdziwy waleczny lew król sawanny!
...

źródło: Malowanie-po-numerach-dla-dzieci-Lew-18x24-cm

Pobierz