Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić od gminy działkę w licytacji, a czasu mało żeby cokolwiek ustalić. Działkę zaznaczyłem na mapie czerwoną obwódką. Działka nie ma wydanych WZ ani nie obowiązuje tam MPZP. W ogłoszeniu jest jedynie napisane, że działka leży w terenie zabudowy usługowej. Wcześniej w miejscach, które zaznaczyłem kółeczkami stały budynki "metalplasty" (kontenery usługowe), pod które grunt dzierżawił właśnie prywatnym osobom Urząd. Dzwoniłem również do wydziału architektury i Pani powiedziała, ze nie widzi przeciwskazań żebym mógł coś na działce postawić, ale no na 100% nigdy nic nie powie. Działka jest praktycznie w centrum miasta.

Moje pytania:
1.Czy budując cokolwiek, musiałbym zmieścić się pomiędzy tymi uzbrojeniami? Wszystko idzie w ziemi (najgorszy jest ten kabel różowy - telefoniczny oraz od energii, który idzie do sąsiedniego budynku usługowego. Przechodzą praktycznie przez środek działki. Czy budując cokolwiek musiałbym wybudować budynki tak jak stały te metalplasty? Czy jest możliwość, że np. Orange (zakładam, że to ich kabel) przesunie go? W KW nie ma nic o służebności itd.
2. Na sąsiedniej działce stoi niski budynek usługowy (zaznaczyłem go na mapce). Rozumiem, że on byłby jakimś punktem odniesienia przy wydawaniu WZ?
3. Działka ma ok. 11,5 m szerokości. Czy teoretycznie mógłbym wystąpić o budowę w granicy działki?
4. Co jeszcze mógłbym sprawdzić, gdzie się udać, o co zapytać przez przystąpieniem do licytacji?
5.Czy mógłbym na tej działce, która ma 5,5 ar postawić dwa małe budynki (ok. 30 m) czy w grę wchodzi tylko jeden budynek? Jeśli musiałbym omijać te wszystkie uzbrojenia to jestem trochę ograniczony.
6.Czy na pawilon handlowy (te kontenery z płyty) również trzeba mieć pozwolenie czy wystarczy zgłoszenie?

będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. #budowadomu również xD #budowa #architektura trochę #geodezja #budownictwo
Jakimialemlogin - Chciałbym kupić od gminy działkę w licytacji, a czasu mało żeby cok...

źródło: dzialka pytanie

Pobierz
  • 4
@Jakimialemlogin: Ad.1 Tak musisz się zmieścić między uzbrojeniami + pamiętaj, że fundamenty nie mogą naruszać mediów. Orange przesunie ci jak zapłacisz dobry hajs, licz około 30k za przebudowę jednej linii kablowej. Sami z własnej woli nic nie kiwną palcem.
Ad. 2 Tak, sąsiedni budynek usługowy będzie odniesieniem przy wydawaniu WZ. Do WZ liczą się budynki w 3krotności szerokości frontu działki, nie mniej niż 50m.
Ad. 3 Budowa w granicy działki jest