Wpis z mikrobloga

Ogólnie przez ostatni tydzień pracowałem sobie nad wydarzeniami losowymi i tym jaki mogą one mieć wpływ na inne elementy rozgrywki. Poza tym nawaliłem tyle linijek kodu by od razu dodać wszystkie możliwości budowania budynków (bo nie lubię robić czegoś po łebkach i wole od razu zrobić wszystko by do tego już nie musieć wracać) i oddzielne wydarzenie wyskakujące po zbudowania danego budynku. Dodatkowo mój wewnętrzny autyzm stwierdził, że elementy związane z mapą USA można zrobić lepiej. Więc siadłem w czwartek wieczorem i przez całą noc wywaliłem 3/4 kodu z tym związanym i napisałem wszystko praktycznie od nowa dzięki czemu mogę sobie łatwo zaimplementować wydarzenia do danego stanu. Dzięki temu w momencie wyświetlania mapy USA gra nie zużywa 220 mb ramu tylko 189mb i to wszystko dlatego bo jestem tak #!$%@?. Teraz zostało mi dopasować wydarzenia losowe do zdobywania terenu na mapie USA, dodać jeszcze kilka zdarzeń losowych dla lepszej prezentacji a potem wywarzanie całego tego syfu związanego z wartościami.
Jak ktoś jest zainteresowany grą zachęcam gorąco do dodaniu jej do swojej listy życzeń na #steam United Sects of America UwU #unitedsectsofamerica

#gamedev #tworczoscwlasna #steam #gry #gownowpis
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach