Wpis z mikrobloga

Człowiek skończy technikum elektroniczne oraz zrobił inżynierkę z systemów informatycznych.
Do tego całe życie siedział w komputerach i naprawiał je wszystkim dookoła.
Zaczął rozsyłać CV i nadal nikt się nie odzywa, nawet na młodszego serwisanta ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam już dość tego wszytskiego, człowiek zostanie,zgnije i umrze w januszeksie.
Tyle będzie miał z życia.
#gorzkiezale #zalesie #pracbaza #praca #pracait
Finesta - Człowiek skończy technikum elektroniczne oraz zrobił inżynierkę z systemów ...

źródło: xhpk1

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Finesta: dużo rzeczy można opisać lepiej, polecam Ci skorzystać z jakiegoś poradnika dobrego o pisaniu CV i rozpisywanie według niego. Ode mnie może tak na szybko
- niektórzy są za prostymi CV, ale polecałbym zrobić jakieś ładniejsze np w Canvie
- nie jestem pewny, czy warto rozpisywać się na temat nie-IT prac w doświadczeniu zawodowym, ale warto na pewno jak najlepiej opisać czym zajmowałeś się na stażu/praktykach (pisanie w wyniosłych słowach o nawet prostych rzeczach brzmi dobrze)
- CV na dużo stanowisk w IT wysyła się w języku angielskim, na pewno masz tylko poziom podstawowy?
- Opis mógłby być trochę bardziej konkretny, bo ten brzmi, jakbyś nie wiedział czego chcesz. Dobierz jakiś do oferty, na którą wysyłasz CV, tzn. jak na jakiegoś serwisanta, to opisz się w taki sposób, jakbyś właśnie chciał być serwisantem i miał do tego kompetencje, był świetnym kandydatem.
- Umiejętności na pewno możesz opisać lepiej, bo wpisałeś tutaj same podstawy, a z całą pewnością po przejściu przez studia umiesz dużo więcej, a "podstawy" można zamienić na po prostu znajomość czegoś bez pisania o podstawowym poziomie. Warto umiejętności również dopasować do oferty, na
  • Odpowiedz
@Finesta: Dodaj trochę farmazonów przez chat GPT, dodatkowo wyrzuciłbym z CV że na magazynie teraz robisz. Zostaw expa do praktyk. Obroniłeś się w czerwcu więc nie musisz mieć aktualnej pracy w doświadczeniu.

Jakiego stanowiska szukasz? Masz w umiejętnościach obsługę VS Code, a nic o obsłudze systemów Windows (PowerShell), i Linux (Bash) i żadnego języka programowania. Pomyśl o certyfikacji z Clouda Azure/AWS/GCP wgryx się trochę tematy które są poszukiwane w IT,
  • Odpowiedz
@Finesta skoro mówisz tutaj o komputerach to rozbij to na kilka punktów żeby było widać ze znasz się i ogarniasz. Sam serwis i znajomość to może prawie każdy napisac kto widział komputer bez obudowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Finesta: serio na serwisanta cię nie chcą? Ja do serwisu telefonów trafiłam kompletnie bez doświadczenia. Nie masz Zbitej Szybki u siebie w mieście? Albo iSpot lub inny serwis autoryzowany? Tam też biorą każdego, kto ma cokolwiek wspólnego z informatyką/elektroniką/techniką.
  • Odpowiedz