Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym zapytać czy ktoś mógłby mi doradzić w wyborze 4 elementów dla nowego początkującego motocyklisty. Dowiedziałem się, że najlepiej takie rzeczy kupować poza sezonem a dodatkowo teraz jest black friday i złożyłem taki zestaw za około 1900 zł.

Pytanie do doświadczonych użytkowników/motocyklistów czy warto do czegoś dołożyć, lub właśnie z czegoś zrezygnować albo coś dodać do takiego zestawu? Chodzi o jak największe bezpieczeństwo ale także aby cena co do jakości była odpowiednia. Budżet 2/3k. #motocykle #pytanie
k4cz0r - Cześć, chciałbym zapytać czy ktoś mógłby mi doradzić w wyborze 4 elementów d...

źródło: IMG_8579

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@k4cz0r: Najpierw mierzysz stacjonarnie, później kupujesz przez neta, nie odwrotnie. Kombi jednoczęściowe średnio praktyczne. Chyba, że kompletujesz ciuchy na tor. W przeciwnym wypadku lepiej kurtka + spodnie moto.
  • Odpowiedz
@k4cz0r 2 opcje: mierzysz stacjonarnie, a potem net albo kupujesz w #!$%@? ciuchów, mierzysz i odsylasz. Ja tak robiłem w tym roku, ale to albo trzeba mieć wolne środki albo allegro PayU bo tak sobie koło 4k zamrozilem. To nie są zwykle ciuchy, musi pasować idealnie, a każdemu inaczej leży
  • Odpowiedz
@k4cz0r polecam kurtke i spodnie osobno tak jak kolega napisal, nie ma żadnej przewagi, a mniej praktyczne i jak staniesz latem, zeby cos zjeść albo wypić to będziesz latać z sukienką przy pasie bo inaczej się ugotujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warto tez zajrzeć na allegrolokalnie/olx tam można znaleźć nowe, outletowe graty z kolekcji sprzed 3-5 lat w śmiesznych cenach typu 20% katalogowej - ja dla kolegi
  • Odpowiedz
@k4cz0r dwuczęściowe kombi. Latem będziesz sciągał górę i między nogami będzie Ci się majtać i spodnie z dupy spadać jak staniesz sobie ma przerwę czy wyskoczyć na miasto w moto.

Co do kasku to Sprawdz czy jest do motocykla miejskiego czy sporta. W kasku wyprofilowanym na moto miejskie przy złożeniu do dupy widać bo trzeba łeb zadzierać. No i pytanie jakie moto
  • Odpowiedz
  • 0
@xede: @Zielony34 @zielony_goblin dzięki za pomoc właśnie myślałem żeby kupić kilka rozmiarów i po przymierzać a potem oddać ale racja może podjechanie do sklepu i pomoc fachowa będzie lepszym wyborem.

@upodlator dzięki a dałbyś radę napisać na jakie marki/modele powinienem zwracać uwagę a czego unikać?
  • Odpowiedz
@k4cz0r: a na czym chcesz jezdzic? bo jak na sporcie to moze jednak kombiinezon, gdzie chcesz jezdzic ?
czy to beda wycieczki turystyczne ? czy jazda w miescie mogę coś polecic ,ale wiecej szczegółów, a kast to MUSISZ zmierzyc w sklepie, ponosic go z 10 min na łbie ,zeby zobaczyc czy nie uwiera
  • Odpowiedz
@k4cz0r: to może kurtka turystyczna i jeansy ? u mnie się to sprawdza niezle, buty mam typowo na miasto bo lubię zejsc z moto i połazić wiec postawiłem na wygodę, jak chcesz to Ci podesle na w czym ja śmigam na nakedzie
  • Odpowiedz
@k4cz0r może głupia rada, może nie, ale jeśli priorytetem bezpieczeństwo, to być może warto rozważyć jakieś inne kolory niż wszędzie czerń..? Lub chociaż wstawki gdzieniegdzie, lub wzór jakiś
  • Odpowiedz
@k4cz0r: kombinezon 2 częściowy bierz, buty to kicz, kup jakieś tcx rst albo coś w tym stylu chociaż, kask to jakaś patologia, niestety 1000+ trzeba za coś względnego dać (fajne promocje teraz są na ciuchy)
  • Odpowiedz
  • 0
@Arno1d: oki podeślij proszę, @tellet ( ͡° ͜ʖ ͡°) @roll_nick oo nie głupia rada, dzięki! @666qwerty pytam bardziej doświadczonych, do czego lepiej dołożyć, bo widziałem i nawet takie za 3/4k, fajnie jakby ktoś wytłumaczył czy warto dopłacić do modelu i jakiego aby zmieścić się w budżecie 2/3k.
  • Odpowiedz
@k4cz0r: Polecam tobie, aby kask był najdroższy z tego wszystkiego. Ja jak kupowałem pierwszy raz wszystko wszyło mi 5k z czego 1/3 tej ceny to sam kask. Pamiętaj głowa najważniejsza, jest to jedyny element, na który nie warto oszczędzać :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Donmenello: coś takiego np. https://rrmoto.pl/product-pol-16722-Buty-krotkie-RST-SABRE-MOTO-CE-BLACK-BLACK-WHITE-czarny-bialy.html lub https://rrmoto.pl/product-pol-9360-Buty-krotkie-RST-FRONTIER-CE-BLACK-RED-czarny-czerwony.html ?

Właśnie o kasku to myślałem aby to była najdroższa rzecz z całego kompletu (nie wiem czy dobrze uważam) Tylko nie mam w ogóle pojęcia czym i czy ten droższy https://rrmoto.pl/product-pol-10267-Kask-integralny-SHOEI-NXR2-BLACK-czarny.html?query_id=3 będzie znacznie lepszy od takiego tańszego https://rrmoto.pl/product-pol-16190-Kask-integralny-HJC-V10-BLACK-czarny.html lub innego modelu i do którego warto jednak dopłacić a do którego nie.
  • Odpowiedz
  • 0
@AvaroN: Właśnie przed chwilą to samo napisałem, że subiektywnie myślę, że to powinna być najdroższa rzecz z całego kompletu tylko problem mam nie z tym ile wydać tylko, który model wybrać, do którego warto dopłacić i dlaczego
  • Odpowiedz
@k4cz0r: bardziej z rst tractech. Buty długie mają być. Kask hjc rpha można wyrwać w dobrej kasie teraz, z tym że musisz kask przymierzyć gdzieś bo są różne w środku i nie każda marka pasuje na każdą głowę.
  • Odpowiedz
@k4cz0r: absolutnie za tą kasę bym tego nie kupował. Poprostu to co chcesz kupić to jest tak niska jakość że niżej się już nie da.
Ja bym kupił używane ciuchy koniecznie dwuczęściowe. Kasa ta sama a trwałość i wygoda bez porównania. A co do kasku to kup sobie zatyczki do uszu bo powyżej 80 km/h będzie w choooj głośno.
  • Odpowiedz