Wpis z mikrobloga

@Ksemidesdelos trzymaj się od opon bieżnikowanych z daleka. Miałem raz w życiu na starym Mercedesie o była to porażka mimo tego ,że ten samochód był wielki i nie miał żadnej dynamiki. Wulkanizator ledwo mi to wyważył. Jak masz już kupić gunwo to mogę polecić kormorana wielosezon. Spełnia chociaż minimalne wymogi ,chociaż warto zachować ostrożność ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: opona bieżnikowana = stara opona z nałożonym nowym bieżnikiem. Straszne dziadostwo i jedyna sytuacja, gdy to się jeszcze jako-tako sprawdzi (nie zmieniając założenia, że to gówniana opona) jest robienie dużych przebiegów, gdzie szybko pozbędziesz się bieżnika, bo sama opona jest już stara.
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: czasami przy drogach widać takie płaty z opon i to właśnie bieżnik z opon TIR, od groma dziad-transów przycina na oponach bo to tysiące cebulionów oszczędności

nie wiem czy to mit czy nie ale ponoć w samolotach pasażerskich stosuje się opony bieżnikowane, oczywiscie inna kontrola jakości, itd.. ale ponoć ma tak być, bo bieżnik tam się szybko zużywa ale opona jako taka cały czas ma być sprawna,

wiele budżetowych opon motorsportowych jest
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: te opony mają 6 lat. Ktoś próbuje się pozbyć opon, które powinien już wyrzucić. Jak są w dobrej kondycji to może jeszcze jedną zimę przelatają. Ale biorąc pod uwagę, że to nokian, to nie spodziewałbym się niczego dobrego. Jak jeździsz niedużo, to szukaj jak najmłodszych opon.
Ile czasu zamierzasz jeszcze jeździć aktualnym autem?
  • Odpowiedz
Ile czasu zamierzasz jeszcze jeździć aktualnym autem?


@goferek: dopóki bedzie jezdzic to bede jezdził, nie wiem ile, rok, dwa, czy 5, nie jest juz najmłodsze ale wiele rzeczy w nim zrobiłem i wole nim jeszcze pojezdzic niz sie rozglądać za innym samochodem
  • Odpowiedz
@goferek: zastanawiam sie jeszcze nad taką opcją, bo te letnie opony mam na felgach aluminiowych 16 cali ale mam jeszcze stare stalowe felgi 15" i sie zastanawiam czy nie kupić jakichś zimowych opon na te stalowe 15stki i wtedy zmiane opon z zimowych na letnie i odwrotnie bede mogl wykonywac sam przekręcając koła
  • Odpowiedz