Wpis z mikrobloga

#ukraina #spedycja #transport #polska #gospodarka #ankieta #geopolityka #kiciochpyta

Dlaczego Ukraina unika kompromisowego rozwiązania żeby zakończyć protest na granicy, przecież trwa tam wojna, muszą chyba ważyć swoje priorytety. Co może być powodem tego że Ukraina domaga się rozwiązań poprzez Brukselę - co będzie trwało jakiś czas (pewnie dłuższy niż krótszy), a to czas dla Ukrainy jest na wagę złota skoro nadal kacapy nie potrafią przyznać że są frajerami i pora wracać do swojego #!$%@??

Im dłużej o tym myślę tym bardziej obawiam się że w przypadku możliwości rozejmu między Ukrainą a Rosją (nie nawołuję do pokoju za wszelką cenę!) to byłoby dobre usprawiedliwienie dla ukraińskiej klasy politycznej dlaczego jednak trzeba było podpisać jakiś pokój. A może prawdziwe jest twierdzenie że Państwowa Straż Graniczna Ukrainy to państwo w państwie i tak naprawdę ichni rząd niewiele może z nimi zrobić? A może to przez naciski oligarchów Ukraina nie chcę ustąpić protestującym w żadnej kwestii? A może nie mam pełnego obrazu sytuacji i jednak Ukraina próbuje iść na kompromisy ale to protestujący odmawiają zakończenia protestu?

Poza tym uważam, że Zelenski powinien siedzieć za korupcję #polityka
Pobierz FENOMENALNYCZARODZIEJ - #ukraina #spedycja #transport #polska #gospodarka #ankieta #g...
źródło: obraz_2023-11-24_121853145

Ukraina zaognia sytuację żeby

  • móc na kogo zrzucić winę za konieczność rozejmu 16.7% (9)
  • nic nie mogą, SG Ukrainy to państwo w państwie 13.0% (7)
  • oligarchowie cisną żeby zmaksymalizować zyski 29.6% (16)
  • wszystkie odpowiedzi wyżej są po części prawdziwe 35.2% (19)
  • nie zaognia, chcą to rozwiązać kompromisowo 5.6% (3)

Oddanych głosów: 54

  • 29
Dlaczego Ukraina unika kompromisowego rozwiązania żeby zakończyć protest na granicy,


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: A co to jest kompromisowe rozwiazanie? Bo Ukriana kilka ustepstw poczyniła ,a protestujacy powiedizieli, że domagaja sie spełnienia postulatów. Skoro wszystkich to nie ma mowy o kompromisie.
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: po to wlasnie Ukraina dziala na poziomie UE przeciez.

Panstwa odpowiadaja za swoje prejscia grniaczne i drogi/autostrady. Od tego maja policje by jakas grupka nie mogla na dluzej zablokowac istotnych szlakow komunikacyjnych.

Jesli tego nie ogarniaja to ponosza odpowiedzialnosc za ponoszone straty.

Ale zeby nie bylo, mysle ze zaraz po wybraniu rzadu policja nakaze odblokowanie drogi i tyle.
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Znalazłem.
przez translator:

Agencja zauważyła, że ​​po rozmowach Derkacha z Rafałem Weberem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Polski, strona ukraińska rozwiązała już dwie kwestie podnoszone przez polskich kolegów.

Chodzi o uruchomienie pasów dla pustych pojazdów bezpośrednio na punkcie kontrolnym „Jagodin – Dorogusk” oraz aktualizację funkcjonalności systemu eCherga – możliwość zastąpienia kierowcy pustymi ciężarówkami.

Ponadto polskim kolegom po raz kolejny zaproponowano wypuszczenie pustego pojazdu przez punkt kontrolny „Ugryniów – Dołgobyczuw”, gdzie
@Aster1981: czyli nie masz źródła tylko tak sobie "mniemasz"? Ja natomiast myślę że jak w końcu prawdziwy polityk przez duże P, Pan premier Donald Tusk zacznie zajmować się tą sprawą to Ukraina zrozumie że granie przeciw pisowcom było na ich własną niekorzyść, ale tutaj i Ty i Ja wróżymy z fusów.
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: zrodlo jest takie ze Polska lamie umowy miedzynarodwe i ustalenia na poziomie UE - Ukraina, pisalem juz o tym.

Polscy politycy zrobia tu to co bedzie trzeba, kaza odblokowac drogi i tyle. Nic wiecej tez nie moga, negocjacje juz byly i mogli dzialac na poziomie UE.