Wpis z mikrobloga

#ukraina #spedycja #transport #polska #gospodarka #ankieta #geopolityka #kiciochpyta

Dlaczego Ukraina unika kompromisowego rozwiązania żeby zakończyć protest na granicy, przecież trwa tam wojna, muszą chyba ważyć swoje priorytety. Co może być powodem tego że Ukraina domaga się rozwiązań poprzez Brukselę - co będzie trwało jakiś czas (pewnie dłuższy niż krótszy), a to czas dla Ukrainy jest na wagę złota skoro nadal kacapy nie potrafią przyznać że są frajerami i pora wracać do swojego #!$%@??

Im dłużej o tym myślę tym bardziej obawiam się że w przypadku możliwości rozejmu między Ukrainą a Rosją (nie nawołuję do pokoju za wszelką cenę!) to byłoby dobre usprawiedliwienie dla ukraińskiej klasy politycznej dlaczego jednak trzeba było podpisać jakiś pokój. A może prawdziwe jest twierdzenie że Państwowa Straż Graniczna Ukrainy to państwo w państwie i tak naprawdę ichni rząd niewiele może z nimi zrobić? A może to przez naciski oligarchów Ukraina nie chcę ustąpić protestującym w żadnej kwestii? A może nie mam pełnego obrazu sytuacji i jednak Ukraina próbuje iść na kompromisy ale to protestujący odmawiają zakończenia protestu?

Poza tym uważam, że Zelenski powinien siedzieć za korupcję #polityka
Pobierz FENOMENALNYCZARODZIEJ - #ukraina #spedycja #transport #polska #gospodarka #ankieta #g...
źródło: obraz_2023-11-24_121853145

Ukraina zaognia sytuację żeby

  • móc na kogo zrzucić winę za konieczność rozejmu 16.1% (9)
  • nic nie mogą, SG Ukrainy to państwo w państwie 12.5% (7)
  • oligarchowie cisną żeby zmaksymalizować zyski 32.1% (18)
  • wszystkie odpowiedzi wyżej są po części prawdziwe 33.9% (19)
  • nie zaognia, chcą to rozwiązać kompromisowo 5.4% (3)

Oddanych głosów: 56

  • 29
@szurszur: Ten kompromis dosyć mierny skoro proponują jedynie osobną kolejkę dla pustych aut na jednym przejściu, nie uważasz? Zauważ że 2 przejścia nadal nie są blokowane, sprawa w takim wypadku jest symetryczna. Poza tym PRAVDA, really? Równie dobrze można cytować pisowskie TVP albo chore twory sakiewiczów, to jest ten poziom rzetelności w przekazie.
@szurszur: źródło jak źródło, nie ma co się czepiać w sumie. Przeleciałem całkiem sporo i wszystko wzięte z PAPu, często jeden do jeden i nie ma nic na temat tego że po spotkaniu Ukraina wprowadziła na jednym przejściu osobną kolejkę dla pustych aut a na drugim jak rozumiem już od dawna to funkcjonowało. Chociaż to nadal sytuacja 2 przejścia nieblokowane na 2 przejścia z osobnymi kolejkami dla pustych aut
@szurszur: mnie ten protest interesuje o tyle że wpływa na relacje między PL i UA, życzyłbym sobie jak najszybszego rozwiązania sprawy tak żeby zadowoleni byli wszyscy zainteresowani jednak to tylko życzenia, na razie nie zapowiada się na szybkie rozwiązanie problemu, a co ten Mekler gada to mnie nie interesuje praktycznie nic, zresztą dobrze byłoby podeprzeć to jakimś źródłem bo równie dobrze może to być wyłącznie dezinformacja.