Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem specjalności na studiach pierwszego stopnia - rachunkowość i podatki albo rachunkowość i rewizja finansowa. Co polecacie i dlaczego? Poniżej wrzucam listę przykładowych przedmiotów na tych specjalnościach. Docelowo myślę o pracy jako analityk finansowy, ale audyt też brzmi ciekawie.
Rachunkowość i podatki:
System podatkowy w Polsce
Problemy podatkowe w rachunkowości
Kalkulacja kosztów i cen w przedsiębiorstwie Postępowanie podatkowe i kontrolne
Rozliczenia krajowe i międzynarodowe
Controlling finansowy
Międzynarodowe prawo podatkowe
Rachunkowość i rewizja finansowa:
System podatkowy w Polsce
Problemy podatkowe w rachunkowości
Postępowanie podatkowe i kontrolne
Rewizja finansowa
Kontrola i audyt wewnętrzny
Standardy rachunkowości
Standardy rewizji finansowej
#studia #finanse #fir #audyt
  • 3
@landrynka hmm teraz to whatever ale jak chcesz patrzec długoterminowo to warto to przeanalizować. Obecnie audyt wygląda słabo, jest bardzo mocno przeregulowany, są ciężkie i kosztowne kontrole PANA a zarobki za badania liche dla firm audytorskich prócz dużych typu big4. Sam proces uzyskania uprawnień też jest trudny, wg mnie cięższy i na pewno dużo dłuższy niż ACCA bo musisz mieć zdać 10 egzaminów, 3letnia aplikacja która musi byc dobrze udokumentowane a później
@landrynka całkowicie bez znaczenia ale z tego co się orientuję na rewizji się robi acca. Nie wiem czy na tym drugim też. A to już ma większy sens zwolnić się z 9 egzaminow. Same te studia niewiele dadzą i trzeba zdobyć praktykę i na każde stanowisko nie będzie miało znaczenia które zrobisz