Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj w kinie na najnowszym filmie Ridleya. Po przespaniu się mam kilka wniosków:
- film jest piękny technicznie aczkolwiek 2 czy 3 sceny wyglądały przez cgi tak tanio że dramat (scena z koniem w Toulunie)
- nieco za długi, pod koniec już mialem dość
- być może przez to że w moje opinii Napoleona przedstawiono jako strasznego lamusa. Chłop miał u stóp cały świat a w ogóle tego nie czuć. Akcja filmu skacze po wydarzeniach i jak się nie zna jakiegokolwiek zarysu historycznego to niema to ani ładu ani składu
- Napoleon przedstawiony jako cuckold. Dosłownie! Dzięki temu że użyto tego sformułowania w filmie dowiedziałem się że nie jest nowomową internetową xD Zrobiłem szybki resercz i byl z niego jednak samiec alfa

#kino #premieryfilmowe #napoleon #ridleyscott #postepowyswiat

Gollumus_Maximmus - Byłem wczoraj w kinie na najnowszym filmie Ridleya. Po przespaniu...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
cuckold. Dosłownie! Dzięki temu że użyto tego sformułowania w filmie dowiedziałem się że nie jest nowomową internetową


@Gollumus_Maximmus: radze przestac przegladac tagi przegryw i blakpil
  • Odpowiedz
@Gollumus_Maximmus:
Czyli typowy Blockbuster od Ridleya, widowiskowy i fabularnie ekscytujacy ale tak srednio z odwzorowaniem wydarzen historycznych?
No jakos zaskoczenia zero, przeciez to dla niego typowe, jego filmy raczej nie sa kierowane do osob interesujących sie historią.
Co nie znaczy ze sa zle czy cos, poprostu nieraz trzeba "przymykac oko" a nie drzec morde "hurr durr to nie tak bylo".
Licentia poetica to nie jest jakis nowy termin a idealnie opisuje
  • Odpowiedz
@Theo_Y Nie śledzę w ogóle. Tyle że jak przeglądasz gorące to bardzo często przewija się płacz przegranych.
@ZielonaOdnowa Właśnie fabularnie według mnie nie domaga. Ten film historycznie jest bardzo Ok. Tylko pewnych decyzji nie mogę zrozumieć. I nie muszę.
Nikt nie krzyczy z wyjątkiem ciebie. Z cyklu:”Obejrzałem, przemyślałem, po tygodniu zapomniałem”.
  • Odpowiedz