Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, chciałbym opisać sytuację na prywatnym parkingu zarządzanym przez firme IT Parking sp. z o.o. i jednocześnie przestrzec przed ich praktykami, może to uchroni któregoś z Was przed mandatem i kopaniem się z koniem potem.

Ps. Wiem, że zielonka ale siedzę tu z Wami na innym koncie od 10 lat także spokojnie ;) Jedynie chcę pozostać anonimowy.

Tl;dr: Firma wystawiła mi "Dodatkową Opłatę Parkingową" za korzystanie z ich parkingu, pomimo posiadania paragonu potwierdzający fakt robienia zakupów w sklepie przy którym jest parking oraz posiadania ważnego biletu włożonego w widocznym mijescu za przednią szybą.

A tu pełna wersja:
Pojechałem do sklepu na szybkie zakupy, rzeczony parking znajduje się w Żorach przy ul. Bankowej 6.
Zgodnie z regulaminem, wysiadłem z auta, pobrałem darmowy bilet upoważaniający do 90 minut postoju, włożyłem za przednią szybę, idę załatwić coś na mieście i idę jeszcze do sklepu coś tam kupić.
Po powrocie do auta zdziwiony, bo za szybą wydruk z "Opłatą Dodatkową" na kwote 195zł do 7 dni lub 450zł płatne do 14 dni.
Teraz uwaga, najlepszy jest powód wezwania: "Opuszczenie terenu parkingu i pozostawienie pojazdu na parkingu płatnym" ( ͡º ͜ʖ͡º)
I co najlepsze, na tablicy jest napisane na czerwono, że do 15 minut nawet nie trzeba pobierać biletu a mandat wystawiony 3 minuty po pobraniu biletu upoważniającego do prakowania xD

Teraz zostawiając auto na parkingu, umieszczając bilet to jeszcze musisz się zgodzić być niewolnikiem jakiegoś janusza xD

Na parkingu istny cyrk, ciecie co tam pracuja (jacyś starsi emeryci, nie zdziwiłbym się gdyby byli zatrudnieni przez pfron), latają z latarkami, zdjęcia robią. Normalnie cuda niczym James Bond czy Sam Fischer xD Po dość nerwowej wymianie zdań straszą policją itp.

Po dyskusji z osobą przechodzącą obok dowiedziałem się, że policja nie może nic zrobić, bo jest to teren prywatny. Założę się, że jakbym użył gazu na takiego inkasenta to oczywiście policja działała by z pełną stanowczością... Jest cimno, idzie do ciebie jakiś typ z latarką, ubrany na ciemno skąd masz wiedzieć jakie ma zamiary?
Jest wyłudzenie na gorącym uczynku, ale policja nie może rzekomo nic zrobić. Jak komuś zrobisz fizycznie krzywdę w domu, to też się nie liczy bo to prywatne mieszkanie?
Dla mnie opisane działanie nie rózni się niczym, jak ktoś podejdzie do ciebie na ulicy i powie "dawaj portfel i telefon", tylko że tam możesz się bronić, a tu?

Na napisaną reklamację odpisują formułką w ogóle nie mającej nic wspólnego ze stanem faktycznym, że nie było opłaconego biletu za parkowanie, i ta decyzja jest ostateczna i nieodwołalna. W mailu nikt się nie podpisuje z imienia i nazwiska pod korespondencją, a firma powołuje się na jakiś punkt nieistniejącego regulaminu xD Już mogliby chociaż jakiegoś bota AI do tego zatrudnić, co by to bardziej wiarygodnie wyglądało.

Jeśli ktoś ma pomysł co mogę zrobić poza pismem do UOKiK czy pozwem zbiorowym to chętnie posłucham rad :)
Trochę czytałem w necie, i wiem że dużo osób zostało w ten sposób potraktowanych przez tą firmę. W całej Polsce firm parkingowych działających w ten sposób jest pewnie dość sporo, także będę wdzięczny za pomoc i zainteresowanie tematem, może coś się ruszy w tej sprawie. Wykop nie raz udowdnił swoją moc, a ostatnio chyba najlepsza akcja to Sebuś z BMW co spalił rodzinę żywcem.

W załączniku do postu wrzucam zdjęcia jako dowody.

Tagi: #zory #slask #itparking #oszukujo #afera #prawo #parkowanie

Po szybkiej kwerendzie wychodzi na to, że trzy młode panie zrobiły sobie intratne źródełko dochodu. Kapitał zakładowy firmy to 5k PLN, a to jej skład firmy: SARA TUROS, PAULINA TUROS, PAULINA JANIK.

Dane firmy:
IT Parking sp. z o.o.
ul. Mariacka 37
40-014 Katowice
NIP 954 284 02 67
Bloodwyn55a - Cześć Mirki, chciałbym opisać sytuację na prywatnym parkingu zarządzany...

źródło: 1

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@lukiboss "Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym każdy może uzyskać dane z centralnej ewidencji pojazdów (CEP) oraz centralnej ewidencji kierowców (CEK). W tym celu należy złożyć wniosek, w którym wykażesz interes prawny i wnieść wymaganą opłatę."
  • Odpowiedz
@Bloodwyn55a: olej temat

Nic Ci nie zrobią - działają niezgodnie nawet ze swoim regulaminem.
1. Roszczenia na kwotę 190 czy tam 300 PLN żaden komornik czy inna firma nawet nie weźmie
2. Tym bardziej jak się okaże, że nie mają tytuł prawnego do tego co chcą ściągnąć.
  • Odpowiedz
@Bloodwyn55a: trzeba było nie pisać do nich, olać sprawę i elo.

Zeby coś uzyskać musieli by zlozyć wniosek do cepik co kosztuje niecałe 40zł wiec nieco komplikuje ich sytuacje a tak napisałeś reklamacje, mają wszystkie dane i mogą iść do sądu
  • Odpowiedz
@Bloodwyn55a: na carswagu czytałem tez mieli z tym problem

rozwiązanie: mieć #!$%@?, takie firemki nie mogą legalnie zdobyć danych osobowych właściciela/kierowcy

już pisałeś listy z tego co czytam, najlepsze byłoby ich w ogole nie pisać albo napisać "to nie byłem ja" i nara
  • Odpowiedz
@han_vasolo: za darmo nie, za kilkadziesiat złotych juz tak

"Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym każdy może uzyskać dane z centralnej ewidencji pojazdów (CEP) oraz centralnej ewidencji kierowców (CEK). W tym celu należy złożyć wniosek, w którym wykażesz interes prawny i wnieść wymaganą opłatę."
  • Odpowiedz
@Bloodwyn55a: Ja osobiście poczekałbym na ciecia i zadzwonił na policję stojąc przy nim. Powiedziałbym po prostu, że jesteś świadkiem próby wyłudzenia i #!$%@?.. reszta rozmowy na miejscu. uiokik nie zaszkodzi. Ewidentne działanie pod pretekstem szkody.
  • Odpowiedz
@Bloodwyn55a: Wymigałam się kiedyś z tego jednym mailem do nich. Opisywałam tutaj tą sytuację ale zamiast zainteresowania zostałam nazwana złodziejką co nie szanuje własności prywatnej także lepiej nie ryzykować ;)
  • Odpowiedz
@Bloodwyn55a z rok temu nie chciało mi się brać biletu na 2 minuty zakupów w biedrze. Mandat wywaliłem do kosza - nic nie przyszło. To jest w ogóle jakaś patola, że mam czytać pół godziny regulamin zanim stanę na parkingu. Może jeszcze wpiszą że muszę przyklasnąć 3 razy i pomachać uszami, bo jak nie to tysiak mandatu?
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś ma pomysł co mogę zrobić poza pismem do UOKiK czy pozwem zbiorowym to chętnie posłucham rad :)


@Bloodwyn55a: mi gówno zrobiła straż miejska w łodzi jak dostałem mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu a Ty przejmujesz sie wymysłami jakiś prywatnych idiotów :)
  • Odpowiedz