Wpis z mikrobloga

Jak to czlowiek cale zycie sie uczy ;)

Szczerze przyznam ze oryginalny autor zrodla nie podal, ale patrzac na liczby dla waw - no tak z grubsza sie zgadza.

1. W waw przez poprzedni 10 lat powstalo ok 200.000 mieszkan - qrla dalej malo :)

dla jasnosci - 200.000 mieszkan to wg srednie zamieszkania 2,5 osoby daje ludnosc na poziomie 0,5mln - 10 lat miato by spuchlo o 30%....
Z drugiej strony ta liczba roznowazy ilosc pustostanow - nie zeby kazde nowe bylo puste, tylko jakby sie ktos zastanawial skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak zle...

2. Zaskoczenie dla mnie to Praga, miasto mniejsze od waw o raptem 30% a wybudowalo w tym samym czasie 3x (ponad) mniej mieszkan....

czyli naprawde mala podaz + stopy w czechach byly na promocji 0% juz do 2013 (z wysokime na 2% tuz przed pandemia) = eleganckie ceny, do tego mozna dodac lepsza dzietnosc, super centralizacje (albo praga albo nic) itp itd.... a na koniec przyjdzie wykopek i powie: w waw tanio, ty sie popatrz jak jest w czechac, to normlane ze drozeje, do okola drozeje....

A ja tyle razy pisze ostatnio: a skad ta niezachwiana pewnosc, ze czechy robai dobrze?..... Bo to ze u nas pis robi zle - to raczje nie trzeba sie klocic z nikim, ale ze z autmatu czechy sa 3 levele wyzej?... no nie wiem.... nie wiem.... Moze im skoda wyszal, moze kurs korony im wyszedl, a moze inne rzeczy im nie wyszly....

#nieruchomosci
Pobierz del855 - Jak to czlowiek cale zycie sie uczy ;)

Szczerze przyznam ze oryginalny auto...
źródło: podaz
  • 6
w Polsce po prostu brakowalo mieszkan a do Warszawy teraz mozna normalnie przyjechac.


skoro tam uroslo mocniej i szybciej - to chyba znaczy ze tam bardziej brakowalo? nie?

racjonalizacja odcinke 1234

A co do dzietnosci, nie liczenie dzieci urodzinych za granica jako Polakow - moze i jest to jakis arguemnt(a teraz szacuj kto z nich wroci i po co mialby to robic?), ale tam sie rodzi wiecje dzieci per mieszkanie a nie
@del855 Myślę, że wykopki już odpuszczają z czechofilią, a jak wreszce ich przegonimy w PKB na osobę to skończy się w ogóle.

Co do tego, że mieszkań jest mało - no jest, bo Polacy wciąż chcą inwestować tylko w mieszkania. Większość bogatych, nawet młodych, ma ich kilka.
@dzem_z_rzodkiewki: niby w ktorych bo Niemcy tylko przychodza mi do glowy - a na twojej mapie masz widoczne fajnie NRD. W Polsce nawet na tle regionu nie jest tez tak zle glownie tez czesciowo przez roznice wynikajace z ziem poniemieckich.

@Yuri_Yslin - wiekszosc ma w glowie wyobrazenia sprzed 30 i wczesniej lat. No i plucie na Polske zyjac jakimis fantazjami to jest norma.