Wpis z mikrobloga

Wielka ankieta: Jaki jest najlepszy film animowany. Dodam 26 propozycji w komentarzach (kolejność alfabetyczna), żeby można było głosować plusikami na więcej niż jedną opcję. Możecie dodawać swoje, może jakichś nie znam. Ciekawy jestem czy w top10 znajdzie się coś spoza moich propozycji.
Z dodanych przeze mnie wszystkie polecam bardziej lub mniej, niektóre prawdopodobnie znalazły się na tej liście ze względu na sentyment z dzieciństwa.
Dla porządku poczekajcie z dodawaniem komentarzy aż wrzucę swoje propozycje, inaczej będę zmuszony kasować komentarze między filmami, dla przejrzystości. Tylko filmy, bez seriali i bez anime
#film #animacja #kino
  • 106
  • Odpowiedz
@Ejszyn: Moim zdaniem nie ma jednego najlepszego a z tych które widziałem jak narazie najlepsze są: Król Lew, Akira, Grobowiec świetlików, Ruchomy zamek Hauru, Evangelion i End of Evangelion, Spider-Man: Into the Spiderverse, Your name.
  • Odpowiedz
@Ejszyn: Wygra na pewno Shrek, to już widać, mocno wałkowane w TV, więc popularność jest olbrzymia, choć osobiście już trochę tym rzygam, ale plusa dam, co mam nie dać.
Wg mnie mocno niedocenione są "Rybki z Ferajny", co widać też po plusach i jednocześnie może się to brać z rzadkich emisji w TV, jeśli ktoś nie oglądał to polecam.

Z brakujących pozycji to na pewno zabrakło (jakimś cudem) "Ratatuj".

No
  • Odpowiedz
@Ejszyn: Jak już pisano wyżej- brak zrównoważenia, bo animacja to nie tylko Disney, brakuje europejskich i japońskich, a także takich superprodukcji jak Książę Egiptu.
djtartini1 - @Ejszyn: Jak już pisano wyżej- brak zrównoważenia, bo animacja to nie ty...
  • Odpowiedz