Wpis z mikrobloga

Po 34 latach marnego życia zorientowałem się, że mam ADHD. Przy okazji zainteresowałem się autyzmem i z ciekawości zrobiłem sobie test. Starałem się podchodzić do odpowiedzi zachowawczo, a mimo to wyszło, że mam 100% prawdopodobieństwa autyzmu :D W dzieciństwie byłem mocno upośledzony sopołecznie, choć znałem gorsze przypadki. Teraz umiem się trochę kryć.

Byłem u pyschiatry na NFZ, nie zapisałem sobie co należy powiedzieć i dostałem szybką diagnozę. Jestem niedorozwinięty psychicznie i mam manię kontroli, a nie żadne fajne i modne ADHD. Autyzmu też nie mam, bo mówię w "zbyt barwny" sposób. Dostałem jakieś leki na uspokojenie.

Gdzie w #krakow warto diagnozować ADHD? Zależy mi na fajnych lekach. Biorę Pramiraceram (niezłe), nikotynę i czasem Armodafinil, ale może na receptę da się dostać coś bardziej efektywnego.

Czy istnieje możliwość łączonej diagnozy ADHD i autyzmu? Wiadomo, że to inne testy, ale cześć diagnozy mogłaby być wspólna. Chciałbym mieć na papierze potwierdzenie, że jestem podwójnie upośledzony.

Czy zaświadczenie o autyzmie daje JAKIEKOLWIEK korzyści? Czy jedynie mogę rzucić rodzinie papier i powiedzieć "nie spodziewajcie się po mnie zbyt wiele".

#adhd #asd #autyzm #asperger #przegryw
astralny_zlewozmywak - Po 34 latach marnego życia zorientowałem się, że mam ADHD. Prz...

źródło: SmartSelect_20231123_000916_Samsung Notes

Pobierz
  • 13
@astralny_zlewozmywak: teoretycznie możesz ubiegać się o orzeczenie o niepełnosprawności jako dorosły, co jest ciężkie w przypadku autyzmu.

Co do leków, concertę w dawkach 18mg i 36mg CR. No to jest po prostu metylofenidat, nic innego w PL nie ma, i nic innego nie działa tak dobrze na adhd niż to.

Skutki uboczne trochę opłakane bo to jest po prostu legalna amfa. Aktualnie mało który lekarz chce ci przepisać recepte RPW, do
@thePodgrzybek: no legalna amfa w polsce, to można by powiedzieć concerta

echanizm działania:
Adderall: Działa głównie poprzez zwiększenie uwalniania neurotransmiterów, takich jak dopamina i noradrenalina, co ma wpływ na funkcje poznawcze i kontrolę impulsów.
Concerta: Działa poprzez stopniowe uwalnianie metylofenidatu, który działa jako stymulant ośrodkowego układu nerwowego.

adderal to jest po prostu amfetamina a nie "legalna amfa" to normalny narkotyk uzywany w usa do leczenia adhd gdzie jest sporo głosów przeciwko
@astralny_zlewozmywak: jeżeli chodzi o psychiatrę w Krakowie, który nie powie Ci, że ADHD u dorosłych nie istnieje, to polecam dr Krzysztofa Wojtasika-Bakalarza z Centrum Dobrej Terapii: https://www.centrumdobrejterapii.pl/nasi-specjalisci/krzysztof-wojtasik-bakalarz/. Poszedłem do niego z gotową opinią z poradni psychologicznej i praktycznie po pierwszej wizycie wdrożyliśmy leczenie. Istnieje też możliwość przeprowadzenia testów diagnostycznych u niego w gabinecie
@choochoomotherfucker: to jest zdjęcie autystyczne dziewczynki, znalezłem takie w internecie

Cała wizyta przebiegła bardzo sprawnie, wiele nawet nie powiedziałem, bo lekarka cały czas klepała w klawiaturę. Zapomniałem wspomnieć o wynikach testów internetowych, ale autyzm jest drugorzędny. Skutki szczepienia są już nieodwracalne. Na ADHD są leki, więc na tym się koncentrowałem.

Chcę zacząć własną działalność gospodarczą, praca w czyjejś firmie, to coś czego chciałbym uniknąć :| Przez ADHD trudno mi robić coś
@astralny_zlewozmywak: Podpinam się do pytania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mniejsza o korzyści z papierka, chcę tylko żeby się ktoś FAKTYCZNIE zajął moim problemem i ułatwił mi życie a nie zlewał mnie "masz tu SSRI na lęki, elo". Nie wiem czy chcę brak leki ale chcę wiedzieć ŻE jest jakaś możliwość pomocy mi.

Inna sprawa że psychiatrzy w polsce są przerażajaco niedoekdukowani, za dobrze im jest. Są chyba