Wpis z mikrobloga

awaryjna sytuacja, mogę odstawić na kilka dni ssri bez zmniejszania dawki?
od kilku miesięcy już biorę pół tablety 20 mg paroksetyny i generalnie jest ok, ale że w aptece nie było mojego seroxatu, to dostałam zamiennik i po nim w ciągu kilku dni jakieś uczulenie wyskoczyło
nie wiem jak szybko się skontaktuję z psychiatrą i czy to dalej brać w takim wypadku, doradźcie chociaż wstępnie proszę, może ktoś ma więcej doświadczenia z lekami

#pytanie #leki #ssri #medycyna
  • 6
  • Odpowiedz
@amomakt:

awaryjna sytuacja, mogę odstawić na kilka dni ssri bez zmniejszania dawki?

Zależy jaka dawka, ale to jest niewskazane. W teorii nie powinno nic się stać ale w praktyce różnie to może być zwłaszcza przy większych dawkach.

Powiem więc z własnego doświadczenia - dwa razy z bomby odstawiłem SSRI nic mi się nie stało ale dawka była mała. (10 mg)
  • Odpowiedz
Nie odstawia się nagle ssri. Schodzi się z dawki nie bez powodu. Dziel sobie to co Ci zostalo albo ogarnij wizyte online z kims innym zeby tylko recepte dostac. Ewentualnie faktycznie na jakia oddzial sie zglos.
  • Odpowiedz
@amomakt ogólnie przy paroksetynie nie polecam odstawiać z dnia na dzień bez zmniejszenia dawki. Okres półtrwania leku wynosi 24h więc brak leku odczuwa się już nawet na drugi dzień . Powiem tak…. Jeśli jeszcze nie udało co się skontaktować z lekarzem to spróbuj w receptomacie. Jest jeszcze szansa, że miła Pani farmaceutka wypisze Ci receptę farmaceutyczną. Może masz gdzieś potwierdzenie, że zażywasz te leki i w jakiejś aptece ci pomoga, może nawet
  • Odpowiedz