Wpis z mikrobloga

Szukam telefonu do 1300zł

Moje wymagania:
Bateria będzie trzymała najdłużej jak to możliwe.
Nie będzie straszną cegłą.
Wytrzyma ze mną 3 lata w porywach do 2.
Aktualnie mam oneplusa 6 i nigdy się nie zacina, ale bateria mi zdechła po 5 latach użytkowania.

Mam na oku:
- Oneplus Nord CE 3 lite (przekątna 6,72, pojemność 5000 mAh) 1200zł
- Motorola Moto G52 (6,6, 5000mAh) 700zł
- Motorola G72 (6,6, 5000mAh) 800zł
- Motorola Edge 30 (6,28, 4020mAh) 900zł
- Motorola Moto g53 (6,5 5000mAh) 600zł
- Motorola Moto g84 (6,55, 5000mAh) 1200zł
- Xiaomi Redmi Note 12 (6,68 5000mAh) 900zł
- POCO X5 Pro 5G (6,67, 5000mAh) 1300zł
- Cubot King kong Power (6,5, 10600mAh) 800zł

Która opcja waszym zdaniem najlepsza?
#pytanie #kiciochpyta #telefony #smartfon
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rowerowa_panienka bierz coś z Xiaomi redmi. W tej cenie a nawet taniej miałem redmi 8 pro, po 5 latach bateria i wejście na kabel powiedziały mi że mam #!$%@?ć, inaczej nigdy bym tego telefonu nie zmienił. Aktualnie mam 12 pro i dopóki będą dostępne na rynku europejskim, to ja tej marki nie zmienię.
  • Odpowiedz
@rowerowa_panienka

Bateria po prawie 3 latach bez względu na warunki atmosferyczne na zewnątrz (zimno, ciepło) trzymała cały czas cały dzień. Teraz mam 12 pro i dalej jest to samo, korzystam dużo z YT i Facebook żeby rozmawiać z rodzicami na kamerze, cały dzień mogę #!$%@?ć jak #!$%@? i przed snem sobie podłączam, jednak też nie musiałbym tego robić bo jak telefon wyświetla mi komunikat o 20% baterii to jak go odłożę
  • Odpowiedz
@Notabene: nie no w gry nie gram praktycznie wcale a jak już to pokroju pasjansa. YouTube też nie oglądam, najwięcej baterii zżera mi Spotify i przeglądanie internetu. Cały dzień brzmi spoko, teraz doprowadziłam telefon do stanu że wychodzę z domu, docieram do pracy i już mam 50%, ale 5 lat robi swoje. Dzięki za komentarz
  • Odpowiedz
@rowerowa_panienka

Spoko, przy wyborze pamiętaj o tym Xiaomi, ja serio od wielu lat mam tę markę. Dwa razy ten redmi 8 wypadł mi z pierwszego piętra na beton i nic mu nie było. Wielokrotnie wypadał mi z kieszeni i też nic. Pozdro
  • Odpowiedz
@rowerowa_panienka: Samsung a34 może? osobiście bym go nie kupił bo nie podoba mi się wygląd, ma ładowanie 25w i parę innych rzeczy, ale bateria to top. Wydajność nienajgorsza, aparat z ois, oled 1000 nitów i w cenie 1400 zł.
W rtveuroagd i media expert w promocji ratalnej wyjdzie 1300 zł, możliwe że gdzieś indziej znajdziesz go taniej.

Poco f5 ma bardzo dobrą baterie i bardzo dobrą wydajność, ale z tym
  • Odpowiedz
@rowerowa_panienka: Jeżeli Twój telefon Oneplus 6 Ci odpowiada i spełnia Twoje potrzeby(co prawda aku tylko 3300 mAh), oraz przyzwyczaiłaś się do niego, to wymień w nim aku na nowe i używaj dalej...

Wrzuciłem w porównywarkę telefonów Twoje kryteria:
1. cena do 1300 zł,
2. obsługa pasm 5G w Polsce(jako dorozumiane),
3. dodałem optyczną stabilizację obrazu(przy gorszym oświetleniu bez GCama można zrobić
  • Odpowiedz
@rowerowa_panienka: jak i również porównywarka telefonów, nawet kilka modeli na raz
dotychczas nie znalazłem niczego lepszego jeżeli chodzi o dokładną specyfikacje techniczną
jak już zdecydujesz się na konkretny model to warto sprawdzić jego szczegółową recenzję na gsmarena.com
EDIT: Jak już wybierzesz, to pochwal się co wybrałaś i dlaczego
  • Odpowiedz
@G00LA5H: stary jest już tak przetyrany, że już bardziej opłaca się zainwestować w nowy, szczególnie, że zaczął mi się przegrzewać. No i mam zbitą szybkę, która mi poszła pomimo szkiełka. Ale wstępnie podniosłam odrobinę budżet i zdecyduje się na Samsunga Galaxy a54 5G
  • Odpowiedz
@rowerowa_panienka: Zrozumiałem. Z mojego skromnego rozeznania, biorąc pod uwagę wiele czynników, dokonałaś najlepszego możliwego wyboru w obecnej chwili i wiele wskazuje na, że będziesz zadowolona z nowego nabytku :-)
  • Odpowiedz