Wpis z mikrobloga

obydwoje macie prawo tak myslec


@essalysolu: i obydwie te tezy nie są za mądre jeśli takie podejście stosuje się do wszystkiego co tylko komuś w panstwie niepotrzebne. Żyjemy #!$%@? w prawie 40 mln kraju i zrzucamy się na potrzeby różnych grup. Niektórzy potrzebują muzeów, ty może jakiejś drogi albo nieodpłatnej szkoły dla dziecka. Krytykować można sytuacje, gdzie wkłada się duży pieniądz w mało sensowne projekty. In vitro nie kosztuje na tyle
@essalysolu: duzo lepsza inwestycja jest dac polowe kosztow in vitro osobom, ktore za taka kwote zdecyduja sie splodzic dziecko, jest to dwa razy lepsza inwestcyja, jesli kogos nie stac na invitro za 20k, to nie powinien miec dzieci, skoro te dzeicko mozna miec od patoli ktora zrobi je za polowe kosztow i bedzie to dokladnie taka sama inwestycja xD
@essalysolu: 1. mylisz się. Na tym polega demokracja bezpośrednia, która nie byłaby efektywna w obecnych czasach. Chyba, że masz na myśli większość sejmową, ale no jakby po to teraz o tym tam gadają.... 2. Większość ludzi w Polsce popiera in-vitro. 3. to że w danym momencie czegoś nie popiera większość ludzi i ja mam ochotę to skrytykować i powiedzieć, że powinno być wprowadzone nijak ma się do twojego argumentu o demokracji.
@szybki_zuk: wymienilem dokladnie narzedzia obecnego ustroju lol, tak masz prawo zebrac mln podpisow i sejm ma obiwazek to procedowac i glosowac. Skad wiesz, ze wiekszosc ludzi popiero in vitro skoro nie bylo referendum? Nawet jesli wiekszosc obecnie to popiera, a nei bylo referendum to to nic nie znaczy, bo musi to poprzec wiekszosc sejmowa i prezydent takze xD Taki mamy ustroj i jak sie komus nie podoba to mozna to zmienic
wymienilem dokladnie narzedzia obecnego ustroju lol


@essalysolu: Ale niestety ich nie rozumiesz. To, że mam prawo zebrać milion podpisów, czyli że istnieje pewien mechanizm nijak nie implikuje, tego co próbujesz mi tu wcisnąć. Jak ktoś ci powie, że możesz zjeść ciastko to przestajesz jeść cokolwiek innego? Jak sejm to przegłosuje to zrobi to w ramach obecnego ustroju, więc co ma do rzeczy, że wymienisz jakieś inne narzędzia xDDD

Skad wiesz, ze
@szybki_zuk: aha to teraz na podstawie sondazy decydujemy czy wiekszosc popiera jakies rozwiazanie wiec musimy je wprowadzic? xD A wiesz, ze ekstrapolowanie proby 1000 osob na ponad 20 mln osob jest lekko mowiac glupie? Wiekszosc tez jest za kara smierci i to nic nie znaczy Wiekszosc rowniez jest przeciw aborcji i to tez nic nie znaczy, dopoki nie ma referendum, to ta wiekszosc ma gowno do gadania, taki system :)
aha to teraz na podstawie sondazy decydujemy czy wiekszosc popiera jakies rozwiazanie wiec musimy je wprowadzic? xD


@essalysolu: O czym ty do mnie rozmawiasz człowieku? Opanuj się. Niczego takiego nie napisałem. To ty wyskoczyłeś z większością i sondażami.

A wiesz, ze ekstrapolowanie proby 1000 osob na ponad 20 mln osob jest lekko mowiac glupie?


@essalysolu: Bredzisz. Dobrze przeprowadzone sondaże skutecznie sprawdzają poparcie.

Wiekszosc tez jest za kara smierci i to