Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady dotyczącej webdev. Bo generalnie jestem python developerem/devopsem/mlopsem, ale znajomy chce sobie zrobić strone swojej firmy zajmujacej sie elektronika samochodowa (dokladki carplaya, caraudio itd...) Chce na niej mieć kontakt do siebie oraz fotki zrobionych projektów z których jest dumny. Próbował to sobie zrobić na https://webwavecms.com/ ale zapytal czy pomoge mu zrobic to lepiej. No i zastanawiam się na czym mu to postawić, bo chce mieć możliwość moderowania treści, dodawania nowych fotek itd. Czy zostać w tym kreatorze czy może postawić gdzieś wordpressa? Albo inny framework typu wordpress? Jeżeli wordpress to jaki najtańszy hosting polecacie? #programowanie #programista15k #programista #webdev #wordpress
  • 13
  • Odpowiedz
@slawke: zaraz się zlecą płaczki, ale na tego typu strone to Ci wystarczy wordpress + elementor. Hosting to polecam seohost, nawet Ci mogę podrzucić kodzik rabatowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@slawke: na mydevil będziesz miał promocje w poniedziałek na wszystkie pakiety 50% taniej i wystarczy że co roku będziesz przedłużał używając tej samej promocji... a co do strony to... WordPress + Elementor ;) Jak się ktoś nie zajmuje tym zawodowo to jest to po prostu najlepszy wybór, ale oczywiście jak ktoś się na tym zna to stronę zrobi znacznie lepiej.

A tak to Google Analytics podłączyć, Google Search Console podłączyć, webgazer.io
  • Odpowiedz
@slawke: w sumie nie napisałem bo wydawało mi się to oczywiste, każda usługa powinna mieć własną podstronę z treścią, teraz takie rzeczy można chatem załatwić wstępnie i przeredagować pod klienta. Ludzie z Google trafiają na strony firmowe więc treść musi być.
  • Odpowiedz
@slawke: jak to ma być coś w stylu bloga to zwykły generator statycznych stronek jak jekyll czy hugo i hostowanie na darmowych github pages. Jedyne za co płacisz to domena

Z wad to trzeba mieć jakieś techniczne zacięcie, żeby się nie bać tych formatów
  • Odpowiedz
Wordpress to overkill lepiej zrobić fanpage na Facebooku albo w google business i masz za free wszystko
  • Odpowiedz