Wpis z mikrobloga

Tak pracuję już od pół roku (#!$%@? kiedy to minęło) w tej firmie u dostałem dziś po kolejnym #!$%@? oświecenia. Jak to mawiał prorok Stonoga: "nie warto było". Nie warto jest żebym w ogóle się starał skoro i tak jak przychodzę na zmianę to ja dostaje #!$%@? od klientów za to co zrobiły osoby przede mną. Chciałem, żeby był w tym #!$%@?łku jakiś porządek ale nie da się. Nie da się ogarnąć takiej prostej rzeczy jak miejsca parkingowe (parking hotelowy) i nie jest to wina ani moja, ani moich współpracowników. Specjalnie nie sprzedajemy kilku miejsc, ponieważ nie mamy nad nimi praktycznie żadnej kontroli i zawsze ktoś na krzywy ryj stanie, ale i tak dostajemy #!$%@?, że czemu nie sprzedane. #!$%@? w to, mam to gdzieś, gdyby mi płacili za to, to może bym pomyślał nad minimalnym wysiłkiem. Pora zacząć robić tylko to za co mi płacą.
Wiem że to nie ma sensu, powinienem to uświadomić już dawno temu i to jedynie wyżalanie się, ale czułem, że muszę gdzieś się wyżalić.
#pracbaza
  • 13
@boxxi: Oj tak bratku, czas leci w #!$%@?. Tutaj akurat widze ze srednio ci sie podoba, aczkolwiek w moim przypadku gdzie dobrze mi sie pracuje i podoba sie robota, dzien w ktorym zaczalem (21 sierpnia) zlecial do teraz jak #!$%@? #!$%@? tydzien, doslownie. A co do robienia za co placa, no to tak ma byc. Nie wiem czemu sam sie dymac chcesz i robic wiecej za to samo, ba nawet na
@kestar: Chyba miałem nadzieję że uda mi się więcej osiągnąć, ale po pierwsze to za szybko, po drugie to na razie nie mam możliwości.
Samą pracę uwielbiam, pracuję w zawodzie o czym marzyłem (pracuję na recepcji hotelowej, nawet piszę to właśnie z pracy) po prostu #!$%@?ą mnie takie drobnostki które są niesamowicie proste do naprawienia, tylko mimo chęci to nie przebije się to do góry.
@boxxi: Bo ludzie to maja w dupe, malo kto jest w zgodzie i checia do swojej roboty. Miej #!$%@? a bedzie ci dane, z ciekawosci duzo zarabiasz? Ja mam najnizsza, ale no zero doswiadczenia i po liceum XD to nic dziwnego, ale o wiele mi sie lepiej pracuje niz za te 2 razy wiecej ale #!$%@? pracy.
@kestar: Stawki godzinowej nie pamiętam, natomiast wypłata jest różna co miesiąc, bo różna ilość godzin + dodatki za sprzedaż śniadań/rezerwację stolików/umowy korporacyjne, ale tak ok 3600 netto mam co miesiąc. Biednie ale na jedną osobę wystarczy
@boxxi: No to i tak lepiej ode mnie, ja mam 2920 netto miesiecznie, a odbieram tygodniówki 695 zł. Nie ma co sie dziwic w sumie skoro jestem pomocnikiem montera konstrukcji szklanych, a pomocnik to tam no (chociaz i tak sporo robie jak na niego xD momentami az za) wiadomo ze mniej i bez fachu.
@kestar: Tyle ze ja w moim przypadku, dorzucam sie rodzicom 300 zł miesiecznie do rachunkow, to nie patrzac na mikroopłaty, ciuchy jedzenie itp. to z 2600 mam dla siebie. A od nowego minimalna podnosza takze fajnie, nie wiem w sumie jak to w przypadkach takich jak twoj majac 3600, czy tez podniesie sie jakos czy w miejscu zostanie. Imo powinno wzrosnac tez, bo tak to zaraz z wiekszej niz minimalna znajdziesz
@boxxi: A teraz skumalem ze dodatki dostajesz, czyli ze mniej dostajesz ale napiwki itp ci podbijaja. To w sumie niby dobrze niby zle, bo nie wiesz czego sie spodziewac na wyplate przy poczatku miesiaca
@kestar: Jak z rodzicami mieszkałem to miałem inną pracę gdzie wyciągałem może z 3k, od tego roku chyba 3,2k ale mi 600 zł szło na samo paliwo na dojazdy + dorzucałem się do opłat lub robiłem zakupy do domu za swoje. Teraz natomiast na start 1k idzie na czynsz za pokój, a potem coś dokupić trzeba do mieszkania (głównie srajtaśma czy środki czystości), jedzenie, siłownia i tak idą te pieniądzę.
@boxxi: #!$%@? kraj, nie mogę się doczekać wyprowadzki kiedy pokój jest za tysiaka XD a kawalerki po 2 + czynsz jeszcze i media to zostałoby mi, no może dobrym ruchem z 400 zł.
@kestar: To i tak średnia półka cenowa, sam pokój naprawdę spoko, niby 12m^2 ale dobrze urządzone, internet do grania/lurkowania mirko jest i lokalizacja zajebista bo piechotą mam 20 min do pracy. Były oferty po 700 z opłatami ale to małe kliki, były też oferty po 1300 ogromnych pokoi które są już dla mnie samego za duże. W przyszłym roku idę na studia zaoczne by papierek był i za ten czas będę
cenowo niby mógłbym, jeżeli bym znalazł w sensownej cenie i nie na drugim końcu miasta, ale wolę mieć chociaż minimalną poduszkę finansową.
@boxxi: Nie zauwazylem bo nie oznaczyles, ale wracajac to sprawdzajac codziennie ogloszenia a nuż coś znajdziesz. Zalezy tez jakie miasto mieszkasz, bo jak wwa to #!$%@? XD ale jak typu bdg itp. to za 1500 mysle znajdziesz spoko max