Wpis z mikrobloga

Pytanie mam do ludzi siedzących w tematyce spedycji.
Nieraz słyszałem, że spedytor musi być dostępny cały czas pod telefonem, o każdej porze dnia i nocy, również po wyjściu z biura.
A czy istnieją takie firmy, w których spedytora interesuje praca tylko gdy siedzi w biurze, przez 8h a po wyjściu z niego już go nie interesuje to co związane z robotą?
#pytanie #spedytor #spedycja #transport #logistyka
  • 4
czy istnieją takie firmy, w których spedytora interesuje praca tylko gdy siedzi w biurze, przez 8h a po wyjściu z niego już go nie interesuje to co związane z robotą?


@viciu03: Chyba tylko jakieś kurierki, dystrybucje i lokalna robota, ale wtedy to jesteś raczej dyspozytorem niż spedytorem.
@viciu03: w jakichś kołchozach to może tak, obecnie jeśli potrzebna jest pełna dyspozycyjność, to wtedy są wyznaczane płatne dyżury co tydzień inny spedytor
@viciu03: są takie firmy. Ale to są firmy, gdzie człowiek się nie liczy. Są spedytorzy z doświadczeniem sprzedający ładunki i drugi team, który jest na dyżurze. Sennder, CH RObinson, Coyote, Instafreight to tak z brzegu. Na złapanie doświadczenia ok, ale na dłuższą metę #!$%@? tam pracować.