Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Potrzebna pilna pomoc. Wraz z całą rodziną złapaliśmy po raz pierwszy #covid #covid19, co potwierdziliśmy testami. Temperatura waha się między 37 a 38 C, mamy dobrą saturację (96-98%).

Bierzemy witaminę D3, witaminę C, tran, ekstrakt z czosnku, i wapno z kwercetyną. Zaszczepiliśmy się raz podwójnym Pfizerem w 2021 roku.

1. Czy jest szansa, że lekarz rodzinny z przychodni wystawi nam e-receptę na #paxlovid i #metformina na podstawie telekonsultacji (nie chcemy wychodzić ani nikogo zarazić)? Zgodnie z aktualnym stanem literatury naukowej, te dwa leki znacznie obniżają krótko- i długoterminowe ryzyka zdrowotne. Gdzie szukać pomocy, gdyby lekarz (który niekoniecznie jest ekspertem w temacie Covid) nie chciał ich przepisać?

2. Czy warto jeszcze gdzieś oficjalnie zgłosić infekcję, np. w kontekście jakiejś przyszłej, potencjalnej rehabilitacji?

3. Jakie suple jeszcze dołożyć? Myślę o cynku, melatoninie, oleju z czarnuszki, nattokinazie, i glutationie, a jednocześnie nie chcę przeładować organizmu.

4. Za jaki czas ponownie się przetestować, licząc na wynik negatywny (7 dni?), za jaki czas będzie można funkcjonować na dotychczasowych obrotach (2-3 tygodnie?), i kiedy wykonać kompleksowe badania kontrolne organizmu? Osoby w różnym wieku i stanie zdrowia.

5. Czy szczepienie ponad 2 lata temu + znośny przebieg na przestrzeni 24-48h + zakażenie nowszym wariantem dają szanse na to, że będzie już tylko lepiej?

#pytanie #medycyna #lekarz #leczsiezwykopem #pandemia #koronawirus



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Potrzebna pilna pomoc. Wraz z całą rodziną zł...

źródło: _115033548_gettyimages-1226314512

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): >zrób test na covid

pozytywny

pójdź na siłownię w nocy, żeby nie zarażać innych

czuję dobrze odpowiedzialna żabka
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Powodzenia z Paxlovidem, recepta niestety 6000zł za terapię dla jednej osoby bo nie refundują :/ No chyba, że masz do Niemiec blisko to tam kupisz za 60 euro.
  • Odpowiedz
@Cozzie:

O kolejny akwizytor przyszedł coś zarobić.
Niech nie robi testu to go będą leczyć na grypę i to dużo taniej.
Zakład, że wyleczą?
Poważnie, te wasze zarzutki to poziom 5 klasy szkoły podstawowej.
  • Odpowiedz
@Cozzie:

No jasne, skoro w telewizorze powiedzieli, że tylko po covidzie są najstraszniejsze powikłania, to tak musi być...
Kogo ty chcesz oszukać, jego czy siebie? Bo na pewno nie mnie.
Przy osłabionym organizmie zawsze jest ryzyko powikłań, zgadnij, czy po grypie też?
Bez odbioru bo nie mam czasu na takie marne zarzutki.
  • Odpowiedz
@velmar: Nie interesuje cię dyskusja to pal wrotki, nikt cię nie zmusza do udziału. I nie mierz innych swoją miarą, nie wszyscy tak jak ty czerpią wiedzę z telewizora i biorą to co tam mówią za pewnik.
  • Odpowiedz
@Cozzie:

Dyskusja z kimś, kto nie wie o czym mówi, a tylko bezrefleksyjnie powtarza to, co powiedzieli w telewizorze?
Zgadza się, nie interesuje mnie to.
  • Odpowiedz
@velmar: Ale to ty dzwonisz :) Jesteś lekko upośledzony umysłowo? W telewizorze nie powiedzą ci nic na temat koronawirusa w obecnym stanie. Pewnie dlatego nie wiesz nic o powikłaniach i paxlovidzie.
  • Odpowiedz
@Cozzie:

Dobrze, że tobie powiedzieli o grypie i jej powikłaniach, oraz o tym, że covida i grypę się leczy tak samo.
Covida od grypy odróżnia tylko test, nic więcej.
Miłego dnia, bystrzaku.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Zoriuszka @__-- @Bnkpl @velmar @FWNietzsche Człowiek zachorował i szuka najskuteczniejszego leczenia, aby zapobiec powikłaniom, a dostaje jakieś niemerytoryczne komentarze.

@Cozzie Dziękuję za informację. Mam znajomego lekarza w Niemczech, który może przepisać oba leki, pytanie tylko, jak je szybko przetransportować (to pewnie problem przy lekach na receptę). Do Niemiec sam teraz nie dojadę.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

To mądry ten człowiek, że gdy zachorował to idzie na wykop, bynajmniej nie medyczny portal, żeby się wypytywać różnych podejrzanych osobników, o sprawach wpływających na jego zdrowie i życie.
To już lepiej było iść do wróżki, bo wtedy byś przynajmniej wiedział, kogo oskarżyć za błędne porady.
Każdy osłabiony organizm i przy KAŻDEJ chorobie jest narażony na powikłania. Covid nie jest niczym specyficznym.
Skoro covida leczy się tak jak grypę,
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @velmar Pierwsza telekonsultacja z lekarzem (który nie musi być na bieżąco z aktualną literaturą medyczną) dostępna dopiero w piątek, czas mija, liczyłem, że na Wykopie jest trochę dociekliwych studentów/absolwentów kierunków biomedycznych.

Czy także siebie oceniasz jakiego podejrzanego osobnika, a jeśli nie, to dlaczego nie wyróżnić się merytorycznym komentarzem, który może pomóc wielu osobom?

Covida leczy się jak grypę w kontekście leczenia objawowego wirusowych infekcji dróg oddechowych, a choroby niosące ze sobą powikłania niosą powikłania o zróżnicowanym charakterze i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Interesuje mnie to tak samo, jak Ciebie interesują moje nerki albo odciski.
Ile Ty masz lat, 7 czy 67?
Ludzie w takim wieku lubią biadolić o swoich schorzeniach, małe dzieci albo starsze osoby.
Covida od grypy odróżnia tylko wynik testu, reszta to to samo.

Miłego dnia.
  • Odpowiedz