Wpis z mikrobloga

@XkemotX: Każda gra bez natywnej wersji na Linuxa odpala się w ten sposób. Różnica polega na tym że gry z kategorii zweryfikowane oraz grywalne, po instalacji automtycznie pobierają protona ustawionego przez Valve.
Jeśli chcesz zagrać w gre z kategorii nieobsługiwane lub nieznane, to musisz wejść w Ustawiania (zębatka) właściwości wymuś specjalne narzędzie bla bla oraz finalnie odpowiednia wersja protona.
W przypadku gier non Steam spawa wygląda podobnie.

Wchodzisz w tryb pulpitu.
czyli dobrze rozumiem, ze na decka trzeba kopiować już zainstalowane gry, tak?


@Glacial: nie trzeba, ale instalacja to tez dodatkowa zabawa. No i nie wszystkie gry da sie tak poprostu skopiowac.
@Glacial: A jak chcesz użyć windowsowego instalatora na Linuxie?
Da się instalować gry napisane na Linux za pomocą terminala. Może to co napisałem wyżej wyglądać dziwnie, ale od lat pobieranie gier przez Steam czy inne tego typu platformy polega na pobieraniu „zainstalowanych” gier. Chodziło kiedyś o oszczędność miejsca na płytce.
Jak szkoda ci miejsca na pendrive to dobrym pomysłem jest wrzucić na niego folder z grą skompresowany za pomocą 7zip czy
@Rustyyyy przeszedłem całego baldur's Gate 3 na koncie kumpla, to teraz jak użyje tej opcji "dodaj grę spoza steam" na swoim koncie i wybiorę Baldura, to będzie to działać bez potrzeby przełączania użytkowników?
@Rustyyyy chodzi o to, że mam zainstalowaną grę na steam decku, ale moge ją uruchamiać tylko kiedy jestem zalogowany na konto kolegi, na swoim koncie steam widzi tą grę, ale nie mogę jej uruchomić. I jeśli już jest zainstalowana, to czy jeśli dodamy tą grę tak jak to odpisujesz, to czy będzie po prostu działać, jako gra spoza steam na moim koncie
@Glacial: Pisząc to mailem na myśli inne launchery oraz piraty. Odpalenie gry w taki sposób jak napisałeś nie zadziała. Jak by działało to piracenie polegało by na wchodzenie w folder common kolegi który ma jakaś gre i kopiowanie folderów z grami.

@Essagit123 A nie wiem z Goga nie korzystałem. Jak chciałem tanio i legalnie to bawiłem się w strony typu eneba. Najlepiej z VPN i wersją na turcje. Ale ponoć Steam
Jak chcesz na Linux zainstalować gre z instalatorem napisanym pod Windows? Otwarcie setup.exe za pomocą protona nic nie da poza błędem.


@Rustyyyy: oczywiscie ze dziala exe instalatora, jak sobie niby radza linuksiarze bez windy? :) Jak napisalem, to jednak duzo zabawy + sa pewne wyjatki.