Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Szukam minivana tak do 30-35k, ale najlepiej blizej 20-25k.
Mam trzy potencjalne modele
Peugot 5008
Renault Scenik
Renault Espace

Wszystkie tak 2011-2013

Co byscie wybrali? Dodam ze te polecil mi mechanik jako tanie w utrzymaniu, ale w tej cenie mam tez Opla Zafire, Chevroleta Orlando, Mazde 5 i od biedy Toyote Verso.

Dodam tez tag #rodzicielstwo bo ten zakup z powodu nadchodzacego drugiego potomka wiec najwazniejsze zeby bylo jako tako miejsca po zamontowaniu dwoch fotelikow. Tu wygrywa zdecydowanie Espace ale boje sie ze to juz gabaryt ktory znacznie utrudni parkowanie.
  • 31
@ZielonaOdnowa:

Z tych dwoch ktory? Czy to zupelnie obojetne i brac pod uwage dostepnosc w okolicy w sensownym stanie?


Zależy czego oczekujesz, Peugeot bardziej "sportowy", Scenic kanapowy (ale nie tak jak kiedyś)
Scenica lepiej z 1.6 niż 1.5 jeśli się da. Dużo lepiej jeździ
@PiotrFr: niewiele oczekuje oprócz tego ze dobrze by bylo wsadzic dwa foteliki i moze zeby ktos mogl usiasc po srodku od czasu do czasu, ale tez raczej dziecko, tylko troche starsze. Widze ze peugot ma dzielona kanape na 3 fotele, a scenik taka standardowa jak w kombi, to chyba w peugocie wiecej miejsca z tylu?

Edit, grand scenik ma tez ta dzielona
@PiotrFr: akurat nie wiem czy diesel bedzie u mnie dobrym wyborem. Ja prawie nie jezdze samochodem bo do pracy chodze piechota a zona bedzie w domu najblizsze pewnie 3 lata, pozniej jak wroci do pracy zmienie pewnie na cos nowszego. Wiec zostaja jakies wyjazdy w weekend i zakupy praktycznie. Oststnim samochodem zrobilem niecape 40 tys w ponad 4 lata ;D jakies 500-600km miesiecznie robie, wiec spalanie tez nie jest jakims priorytetem.
@PiotrFr: rozuniem, dzieki za pomoc, przejrze poprostu co jest w miare w okolicy w interesujacym mnie budzecie i na tej podstawie zdecyduje. Ewentualnie jak beda podobne to zrobie tak jak czasem z zona decydujemy jak nam w sumie obojetne a trzeba cos zdecydowac, pokaze corce dwuletniej i niech wybierze.
@ZielonaOdnowa: Mam Scenica tej generacji, wersję standard nie grand.
Z tyłu są trzy fotele, każdy możesz sobie przesunąć przód/tył.
Jak potrzebujesz większego bagażnika to Grand Scenic - jest jakieś 30 cm dłuższy i to właśnie na bagażnik wypada, ewentualnie wersja 7 osób.

Espace też rozważałem ale mechanik powiedział żebym sobie szukał innego warsztatu ;)
@PiotrFr: W tym Scenicu jedyna sensowna benzyna to 2.0 - ale rzadko można ją trafić.
1,6 jest słabe, ale obrosło takim kultem gaziarzy, że za wszystko z tym silnikiem chcą chore pieniądze
1,4 turbo też potrafi drogo się popsuć
1,2 turbo lubi olej w hurtowych ilościach

Nie chciałem diesla ale jeżdżę 1,5 dci ;)
@PiotrFr: Nie podejrzewam, że przy przebiegach jak u autora gaz w ogóle jest rozpatrywany - chyba że byłby już na pokładzie.
Ja tam na swojego klekota złego słowa nie powiem - do czasu pierwszej awarii ;)
@t-tk: a nawet sie temu ogłoszeniu nie przygladalem, troche daleko ode mnie, chcialem tylko pokazac jaki kolor mam na mysli, jest tez taki zloto/braz czy jak to nazwac jak tu

https://www.olx.pl/d/oferta/renault-grand-scenic-1-5-dci-110-km-2010-r-CID5-IDVnTiE.html

I tego chyba podjade obejrzec, do Kalisza mam pol godzinki jazdy to jak cos widzicie to mozecie troche skomentowac to ogloszenie jak wam sie chce. Chociaz opis i zdjecia dosc skromne. @PiotrFr @t-tk
@ZielonaOdnowa: Też mam ten kolor. Wybrzydzałem, oglądałem ogłoszenia, a ten trafił się 15 minut od domu i okazał się być ok więc wziąłem.

Na co zwrócić uwagę w Scenicu:
- na to, czy w schowkach pod podłogą nie ma wilgoci ;)
- na to, czy nie świeci się check engine/service

Samego ogłoszenia nie da się skomentować bo nic w nim nie ma. Ale jak masz blisko to jedź, zobacz, przejedź się