Wpis z mikrobloga

#szczecin
Chciałbym zaprosić Was do głosowania na mój projekt w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.
W wielkim skrócie polega on na montażu fotoradarowych wyświetlaczy prędkości:
50 i mniej = zielona uśmiechnięta buźka lub zielone cyferki + napis: DZIĘKUJĘ,
51 i więcej = czerwona smutna buźka lub czerwone cyferki + napis ZWOLNIJ
* - zależy od producenta.
Pomysł wziął się stąd, iż szeroka jezdnia prowokuje niektórych do uzyskiwania chwilowych wysokich prędkości a Policja pojawia się tu niezwykle rzadko.
WAŻNE: projekt zgłaszany był w chwili gdy nie było świateł (ani nawet jawnych tego typu planów) na przejściach dla pieszych, tak więc dokładna lokalizacja urządzeń będzie korygowana.
Fotoradarowe wyświetlacze prędkości:
- wyświetlają aktualną prędkość najszybszego przejeżdżającego pojazdu (więcej niż jeden pas ruchu w jednym kierunku),
- zbierają informacje o przekroczeniach (data, godzina, prędkość) - dane te mogą (ale nie muszą) być wykorzystane do organizowania w tym miejscu klasycznych kontroli - dopiero taka kontrola może być zakończona mandatem
- posiadają zabezpieczenie "anty-rekord" (nie wyświetli info o prędkości powyżej jakiejś zadanej, poza informacją "ZWOLNIJ")
- nie są narzędziem karania a jedynie motywowania kierowców do przepisowej jazdy
To tyle. Próbuję dbać o siebie i najbliższych dostępnymi metodami.
Nawet jeżeli mnie nie popierasz - poczytaj o innych projektach i zagłosuj na to co Ci najbardziej odpowiada.
Przy małym zainteresowaniu wypacza się idea Budżetu Obywatelskiego a być może wpłynie to na jego losy w przyszłości.
Głosowanie trwa do najbliższej środy (23 listopad) do godziny 12:00.
Mój projekt ma nr 7
na liście dla obszaru: Śródmieście Północ, Łękno

To mój pierwszy projekt, proszę więc o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę.

Link do mojego projektu na stronie SBO:
https://sbownioski.szczecin.eu/projekt/1278
Link do wydarzenia (który można przesłać dalej):
https://www.facebook.com/events/853960623182529
Bezpośredni link do strony z głosowaniem:
https://sbownioski.szczecin.eu/voting/welcome
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
Z powodzeniem działa w zasadzie w całych Czechach a u nas im bliżej granicy tym więcej tego.
Przykład to ulica Sudecka w Jeleniej Górze - wjazdowa ulica od strony Karpacza.
https://maps.app.goo.gl/oLRQcgf9Yf7J9iY46
Długa prosta a wszyscy jadą przepisowo. Wg słów mieszkańców w czasach przed radarem "limity nie istniały".
Oczywiście śmigały pojedyncze pojazdy, no ale jak trafi na Ciebie to jeden wystarczy....
Wbrew temu co na etapie konsultacji twierdzili Szczecińscy urzędnicy takie wyświetlacze można
  • Odpowiedz
  • 0
@JoeGlodomor: To info od rodziny i ich znajomych. Wiesz - mieszkasz na wlotówce i boisz się przejść na drugą stronę...
Ta ulica dodatkowo jest dość mocno nachylona, także tego... obawy były uzasadnione.
  • Odpowiedz
@Nickczemnik: nie wiem czy to ja jestem dziwny, ale imo takie coś zadziała dokładnie odwrotnie znając mentalność ludzi, którzy lubią przycisnąć ¯\(ツ)/¯ w stylu "oo synek chcesz zobaczyć złą buźkę na ekranie? to pa na to" i myk przyśpieszanie
  • Odpowiedz
  • 0
@Kiciket: To trudny temat. Zgłaszając projekt wskazujesz konkretną działkę, na konkretnym osiedlu. Piastów (w ramach tego projektu) na pewno odpada, bo to już nie Śródmieście Północ. Tu u mnie sprawa dodatkowo się komplikuje, bo w chwili zgłaszania nie wiedziałem, że będą światła na przejściu. Na etapie procedowania wniosku była propozycja by przesunąć, ale w obrębie działki lub poza tą działkę ale koniecznie w granicach osiedla. Jak będzie - zobaczymy. Skoro przepuścili
  • Odpowiedz
  • 0
@Lefty: Tak, korci i są tacy co sprawdzają "ile się wyświetli". Natomiast sam pomysł na urządzenia nie jest nowy i producenci już uwzględniają nieprzewidziane wcześniej zjawiska w postaci funkcji "anty-rekord". Czyli np do 69km/h będą Ci się wyswietlały cyferki na czerwono + ZWOLNIJ a później już tylko ZWOLNIJ.
  • Odpowiedz
@Nickczemnik: Mi się wydaje, że mimo wszystko właśnie tego typu rzeczy działają na kierowcę i mimowolnie tak kierowca widząc, że jedzie za szybko to wtedy zwolni. Więc pewnie psychologicznie w jakiś sposób to działa.

Życzę powodzenia :)
  • Odpowiedz