Wpis z mikrobloga

Bosch aero twin czy oximo? Na Boscha narzekać nie mogę, wycieraczki zmieniałem w marcu...2021 xD poważnie, prawie 3 lata i ponad 50k km na 1 komplecie i o dziwo nadal są w dobrym stanie, ale czytam pozytywne opinie o Oximo. Już nie chodzi o kasę, a o jakość. Jest jakaś różnica?

#motoryzacja
  • 21
  • Odpowiedz
@__--: mam teraz w hondzie VISEE HEXA i nie polecam, bardzo szybko sie zuzyly, sa miejsca w ktorych wycieraczka juz nie zbiera, zrobilo to sie gdzies po nie calym roku uzytkownia
  • Odpowiedz
@zielony_goblin Jak seryjnie masz zwykłe szkieletowe to polecam hybrydowe Denso, mają o wiele bardziej równomierny docisk niż aero. No i generalnie kąt oraz docisk ramienia jest projektowany pod konkretną wysokość pióra więc nie powinno się montować aero zamiast zwykłych.
Z „płaskich” najlepszy jednak Aero Twin, a przerobiłem już chyba wszystkich producentów „premium” czyli Bosch, Denso, Valeo/SWF.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: aquatec są lepsze od Hexa. Miałem obydwie. Nie wiem jak to robisz ale ja wycieraczki zmieniam dwa razy w roku.

Ed. Mam na myśli tylko dedykowane do danego modelu samochodu. Bez żadnych adapterów.
  • Odpowiedz