Wpis z mikrobloga

#ukraina Rosjanie pod Avdiivka powili i systematycznie poruszają się do przodu. Filmy które są wrzucane pokazują dantejskie sceny. Naprawdę ciężko się patrzy na to co tam przeżywają Ukraińcy. Gorszych scen nie widziałem. Rosjanie nie mają już kompletnie litości. Co istotne Rosjanie na filmach nie pokazują już eliminacji zwykłych żołnierzy, a elitarne jednostki. Z początku można było zobaczyć głównie słabo wyszkolonych, słabo wyposażonych żołnierzy. Teraz są to elitarne jednostki lub specjaliści. CI są już bardzo dobrze wyposażeni, bardzo sprawni, prawie nigdy nie chodzą tylko biegają... w małych rozproszonych grupach 2-5 osób i trzymają odległość kliku metrów od siebie. Szybko podejmują decyzje i działają bez względu na sytuacje że np koledze nogę urwało. Mogą coś zrobić to robią. Jest ryzyko że oni zostaną ranni to odrazu pitają. Widać że Ukraińcy będą o Avdiivke walczyć do ostatniego. Dają tam swoje najsilniejsze jednostki.

Specjaliści uważają że Ukraińcy powinni odpuścić i wyrównać tam front. Cofnąć się na o wiele dogodniejsze do obrony pozycje. Ja tam tego taki pewien nie jestem. Od strony militarnej oczywiście jest to pomyłka bronić Avdiivki, ale od strony politycznej już nie. Polityka też jest bardzo istotna, bardzo ważna. Avdiivka to najbardziej umocniona i zabunkrowana linia frontu, symbol znacznie większy od Bahamutu dla Ukraińców. Ukraińcy cały czas bronią Stepovego... 5 chatek na krzyz, albo tego co z nich zostało.. ale dalej bronią.
bandyta-zpabianic - #ukraina Rosjanie pod Avdiivka powili i systematycznie poruszają ...

źródło: F_UR-4QWEAAyXCO

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bandyta-zpabianic:

Specjaliści uważają że Ukraińcy powinni odpuścić i wyrównać tam front. Cofnąć się na o wiele dogodniejsze do obrony pozycje.


Co to za specjaliści? Z tego co mi wiadomo to Avdivka jest silnie ufortyfikowanym bastionem i dużo większy sens jest tam się bronić niż w takim Bachmucie gdzie Ukraińcy w kompletnie debilny sposób (na życzenie karłowatej kreatury oligarchów) przemielili tam dużo swojej siły żywej praktycznie za nic.

Gdzie tam są
  • Odpowiedz
@levzor: Jesteście niepoważni. Interesujecie się tematem, a nie wiecie gdzie są aktualne filmy drugiej strony wrzucane. Na jakich stronach. Bez jaj. Poza tym dobrze wiem że dostane za nie bana, ale beda dla was łaskawy bo jestem spoko https://warnews247.gr/ Nagłówkami się nie sugerujcie, ani treścią przeglądajcie tylko filmy. Każdego dnia jest sporo filmów tylko nie wiem czy dacie rade bo tam w jednym artykule potrafi byc kilkadziesiat KIA Ukraińskich żołnierzy...
  • Odpowiedz
@bandyta-zpabianic:

ale jest jeszcze kwestia zaopatrzenia, a podziemia nie walczą.


Właśnie po to lejesz beton, żeby trzymać tam na długo zapasy. Tylko wyspecjalizowane b---y mogą to rozwalić, nie wiem czy FR takie ma, ale przypuszczam, że nie.
  • Odpowiedz
@bandyta-zpabianic: Dobra saszki nie płakusiajcie tyle dzidziusie bo sie wykończycie. Bedzie dobrze, dobrze chłopaki robia, dobry temat leci. Ja musze już spadać tak jak wy dniówki nie robie za szekle. Widze ze tu grube zaangazowanie z waszej strony emocjonalne i ból psychiczny. Wiecie ja Ukraińcem nie jestem i mnie nie boli że wasz kraj jest gruzowany. Na swiecie jest wiele wojen i som one(onuce) caly czas, a jak bedzie jakas
  • Odpowiedz
Avdivvka ponoć jest tak zabetonowana pod ziemia i zabunkrowana że Azovstall to pikuś przy tym


@bandyta-zpabianic: Nom. Ukraińcy tak mówili a jak ruscy rzucili spore siły i przebili się dwa kilometry to się okazało, że Ukraińcy nawet nie przyszykowali drugiej linii obronnej. I jest o to aferka teraz na Ukrainie.

Właśnie po to lejesz beton, żeby trzymać tam na długo zapasy. Tylko wyspecjalizowane b---y mogą to rozwalić,


@ujobek:
  • Odpowiedz