Wpis z mikrobloga

@zielony_goblin DA to połowa okresu zasiłkowego, czyli dostaniesz go przez dwa miesiace. Kwota wypłaty dodatku za pełen miesiąc 750 zł netto. Jak w środę złożysz wniosek to pierwszy przelew dostaniesz w grudniu za listopad (kwota w przeliczeniu na dni)
@zielony_goblin: też mam zasiłek obecnie, ale pewnie nic nie ogarnę do jego końca, wiem że jest na wniosek bezrobotnego i to nie może być praca którą znalazł nam pup, tylko my sami, no i nie może być za granicą, wymiar etatu nie ma znaczenia, no połowę zasiłku przez połowę okresu który Ci przysługuje, jakoś tak, to taka forma rekompensaty że podejmujesz zatrudnienie mimo iż mógłbyś dalej zasiłek pobierać, jak cos to
@cus_: kwota DA to chyba w zależności w jakiej wysokości kto ma zasiłek czy 80 czy 100 czy 120% 750 zł to chyba połowa tego 120%, za listopad nie dostanie DA skoro zaczyna prace w grudniu dopiero
@Silver86 Kwota DA jest stała, wynosi 50% zasiłku podstawowego, czyli tego 100%. W takiej wysokości ma go każdy, niezależnie od tego w jakiej kwocie pobierał zasiłek.

Z terminem wypłaty się zgodzę, mój błąd, źle odczytałam jego termin podjęcia zatrudnienia.