Wpis z mikrobloga

Właśnie zadzwoniła do mnie "konsultantka z Mbanku" w celu przeprowadzenia krótkiej ankiety.
Wcześniej jednak chciała zweryfikować czy jestem tą osobą z którą chciała rozmawiać, w tym celu chciała ode mnie datę oraz miejsce urodzenia.

@niebezpiecznik-pl

Czy tylko mi się wydaje to jakaś dziwna praktyka naruszająca ogólne zasady bezpieczeństwa?
Przecież tego typu dane mogą być używane jako pytania bezpieczeństwa przy resetowaniu hasła itd.

To jakaś komedia że dzwonią osoby z infolinii i wyciągają dane od klientów, a potem tych samych klientów ostrzegają przed wyłudzeniami ()

@mBank Czy wy jesteście poważni?

#bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #banki #bankowosc
  • 8
Czy tylko mi się wydaje to jakaś dziwna praktyka naruszająca ogólne zasady bezpieczeństwa?


@ZajebistyMamSzaliczek: Dziwną praktyką to jest wyrażanie zgody przez klientów na komunikacje marketingową.

Zgody marketingowe powinny być wycofane. Wtedy wiesz, że bank nie dzwoni zawracać głowy głupotami.
Wcześniej jednak chciała zweryfikować czy jestem tą osobą z którą chciała rozmawiać, w tym celu chciała ode mnie datę oraz miejsce urodzenia.


@ZajebistyMamSzaliczek: wolaj o weryfikacje w apce, w mbanku jak i niektorych innych bankach jest dostepna