Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #podroze Jakbym szukał max. 10-letniego samochodu (ale chętnie młodszy) do turystyki długodystansowej (np. Turcja, Gruzja, jeden wyjazd rocznie powyżej 10 000 km, kilka 3-5 tys. km) czyli 4x4, niskie koszty utrzymania (chętnie LPG, diesel odpada) i tyle miejsca by się w środku przespać za 60-70 tys., to jest na rynku coś bardziej sensownego niż Dacia Duster?
Nie interesuje mnie kwestia dynamiki, prestiżu itd. nie jestem też macaczem plastików, mogą być twarde. Z wyposażenia interesuje mnie klimatyzacja i tempomat tylko. No i oczywiście 4x4.

Mam 15-letnią Grand Vitarę i zastanawiam się czy będzie cokolwiek na co ją będzie można zmienić, czy lepiej inwestować w dobrą konserwację.
  • 19
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: XD LPG i jazda po europie. Co 300-350km byś musiał się tankować, nie wszędzie jest tak dostępne LPG jak w Polsce.
niech będzie trasa 3500km, będziesz musiał się 10 razy tankować. Już tracisz na samym tym godzinę albo dłużej.Śledź całe 3000km przez europe gdzie są stacje i dodawaj 10 tysiecy przystanków do nawigacji, a też jeszcze się okaże że dana stacja jest zamknięta. Albo musisz się tankować w jakieś niebezpiecznej
  • Odpowiedz
@r5678: @GeDox Jeżdżę po całej Europie na LPG z zasięgiem 280 kilometrów. Nie mam z tym żadnego problemu. Byłem wszędzie, łącznie z Portugalią. Podróż ma być przyjemnością, a nie ślęczeniem za kierownicą cały dzień bez przerwy. Postój co 250 km i tak by zawsze był.

Diesel odpada, bo chcę móc tym autem wjechać wszędzie a diesle poniżej euro6 zaraz będą pobanowane w europejskich miastach.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: Dobrze to ująłeś, podróż ma być przyjemnością a nie zatrzymywaniem się co 300km i szukaniem stacji.

No ale co kto lubi ;) Dla mnie lpg na europę z miejsca dyskwalifikacja ze względu na to że podróż ma być przyjemnością,
  • Odpowiedz
@r5678: Ale wiesz, że jak masz auto na LPG, to jak nie ma stacji to możesz jechać też na benzynie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli jak jedziesz w takim kraju gdzie z gazem jest problem czyli na przykład Austrii, to po prostu jeździsz na benzynie.
  • Odpowiedz
@ziomus13: ziomuś przeczytaj mój pierwszy post, gdzie podnosiłem też argument o tym, że może się zdarzyć, że trzeba będzie jechać na benzynie.
  • Odpowiedz
@r5678: Ale jak masz butle 80l to tankowanie jest raz na 500km, to znowu nie jest jakoś mega dużo. Ja jak jadę na przykład do Wrocławia z podkarpacia to za jednym zamachem 450km bez problemu ogarniam. Nad morze jak jechałem to masz jedno tankowanie po drodze. Nie wierzę że jesteś w stanie przejechać 900km z rodziną bez żadnego postoju :P Można też wybrać na przykład taką Toyotę Siennę na Eurotripa, tam
  • Odpowiedz