Wpis z mikrobloga

@exori_vis tak. Grafików jest chyba największy przesyt w IT. najgorsze, że dzieciaki nastoletnie, które się tym pasjonują potrafią często wymiatać lepiej niż goście 30letni a jednocześnie godzić się na jakieś symboliczne wynagrodzenia ciesząc się, że jeszcze ktokolwiek chce im płacić za ich pasję. Dodaj do tego ekspresowo rozrastającą się AI w kontekście grafiki i masz obraz nieuchronnego upadku rynku grafików
@LezliNilsen: Podobnie się robi z Reactem jak widzę, znam gości po technikum co w tym Reacie wymiatają lepiej niż ludzie po 30stce ze stażem w IT. Jest dostęp do nauki wszędzie więc mastetuja Reacta chłopaki.
@Bosayerba: Przeraża mnie to co czytam.. Chłop 30+ tutaj. Chciałem kiedyś iść w 3D (na studiach mocno w tym działałem), ale skończyłem na grafice 2D, a od prawie 8lat starczy mi do pracy Photoshop / Illustrator + PowerPoint i Excel. Programista15k to to nie jest, ale bliżej niż te 4-5k netto... Poszukaj chłopie w korporacjach. Czasami szukają 'grafika', a płacą naprawdę przyjemnie za w sumie robienie rzeczy ładniej, niż Bożenka z
@Bosayerba: zależy co dokładnie robisz, ja pracuje jako grafik (social media) + robię coś w 3D na UoP mam 5400 netto. Ale 3D lepiej wychodzi jako dodatkowe zlecenia (przynajmniej u mnie), na przykład za szybką animację wziąłem 1k, albo 1,5k za 10 packshotów (butelka z etykietą)