Wpis z mikrobloga

Jakie głowice termostatyczne do HA polecacie? Patrzę na te tańsze od Tuya ale opinie mają od sasa do lasa. Protokół bez znaczenia bo dopiero zaczynam budować system. Raczej interesuje mnie cena bo mam sporo grzejników, żeby w miarę działały i były ciche.

#homeassistant #smarthome
  • 4
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o głowice termostatyczne to polecam interesować się produktami Aqara.
Głowice termostatyczne Aqara można parować z czujnikami Aqara aby uzyskać efekt termostatu.
Jest to IMHO najlepszy stosunek możliwości do ceny przy jednoczesnym braku wymogu połączenia z internetem i wiązania się z ekosystemem danego producenta. Jeśli posiadasz gwizdek Zigbee dla swojego Home Assistant'a to nie potrzebujesz nawet bramki Aqary.
  • Odpowiedz
  • 0
@Asgraf: No cena jednak nie jest najmniejsza. 8 (w porywach do 10) głowic trochę zaboli cenowo. Może na razie się lekko ograniczę i kupię tylko kilka na próbę. Co jest w tych elementach, że to tyle kosztuje. Ile one wytrzymują na baterii z podłączoną bramką?

PS: wołaj następnym razem.
  • Odpowiedz
@BeginEnd Ja mówiłem o stosunku możliwości do ceny, a nie o samej cenie. Oczywiście są tańsze alternatywy ale zawsze mają jakieś ale...
Tańsze produkty zwykle są obarczone jedną lub więcej wad:
- brak kompatybilności z home assistantem
- uzależnienie od dostępu do internetu i stanu online serwerów producenta
- brak możliwości parowania głowicy z zewnętrznym czujnikiem (siłą rzeczy ten wbudowany w głowicę będzie mierzył temperaturę panującą przy kaloryferze, a nie realną temperaturę
  • Odpowiedz