Wpis z mikrobloga

Polecicie jakiś samojeżdzący robot sprzątający?

- 1 piętro
- 50 m2
- sypialnia + kuchnia z aneksem
- 1 mały dywan w łazience
- brak walających się przedmiotów na podłodze, jedynie laczki w 1 miejscu
- brak zwierząt
- sporo długich włosów
- płytki w łazience, poza nią szorstkie panele

Zależy mi głównie na tym, by:
- ogarniał te długie włosy
- mopował podłogę
- był w miarę bezobsługowy, tzn. bym nie musiał codziennie go opróżniać

Budżetu nie mam określonego, bo kompletnie się nie znam na tych sprzętach, ale tak max 3k

Ogólnie widzę, że albo się ma samego robota z stacją ładowaniową, albo taką pełną, która wysysa zebrany kurz. To bez tej stacji trzeba czyścić robota po każdym czyszczeniu?

#roborock #xiaomi #dreame #robotsprzatajacy #odkurzacz #sprzatanie #mieszkanie #roomba
  • 11
  • Odpowiedz
@becvvv u mnie metraż podobny ale bez mopowania. Wjechała roomba i5 z mapowaniem ale ze stacją automatycznego opróżniania. Bez tego nie wyobrażam sobie robota. Bo jaki sens w tym że sam niby odkurza jak o tak trzeba go podnieść obrócić i wytrzepać śmieci. A tak sam wraca do bazy i tam do worka wciąga całe nieczystości. Co daje 2-4 miesiące bezobsługowe sprzątania. Daje radę z włosami dużymi dywanami i innymi przeszkodami. Wjeżdża
  • Odpowiedz
@becvvv: Jakiś czas temu spędziłem sporo czasu na researchu i powiem Ci jedno. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Kup sobie samego robota odurzającego i przejedz mopem sam. Zaoszczędzisz kupę nerwów i będziesz zadowolony z zakupu. Ja długo się wahałem między roomba a Chińczykami (roborock) i finalnie postawiłem na roombe j7 ze stacją dokującą (jak dla mnie stacja must have). Roomba jak to roomba. Nie ma LIDARu ale
  • Odpowiedz
  • 0
@incvrnation: A co jest wkurzającego w tym mopowaniu? Z tego co widzę filmiki na yt, to całkiem fajnie się to spisuje i nawet jakieś plamy po jedzeniu ogarnia
  • Odpowiedz
@becvvv: No właśnie na początku tez prawie się na to złapałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) problemem odkurzaczy jeżdżących jest to, ze recenzje w większości są sponsorowane xD i dopiero wchodząc na grupki na fejsie poczytałem o problemach tldr:
- smugi przy mopowaniu,
- zacinające się mechanizmy (to szczególnie w roombie chyba j7 combo),
- w niektórych odkurzaczach problemy ze szczelnością
- rozsmarowywanie zabrudzeń zamiast ścierania
- więcej
  • Odpowiedz
@becvvv: mam roborock, chyba S5. Kilka lat już ma więc to już raczej staroć, ale jeździ bez żadnego problemu. Tylko mu szczotki co jakiś czas zmieniam. Stacji niema i myślę, że z 63 metrów, to ten pojemnik na dwa przejazdy starcza. Przy trzecim już by chyba nie dał rady. Mopowanie ma, ale nie używam, bo efektu nie było, a trzeba lać wodę i tego mi się nie chciało robić. Teraz w
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@incvrnation zrobiłem duży research i trochę twoja opinia jest nieaktualna. Początkowe roboty słabo sobie radziły z mopowaniem, bo ta szmatka była ciągnięta przez robot. Teraz nie dość, że się kręci, to robot co 10m2 sobie podjeżdża do stacji obmyć szmatkę I napełnić zbiornik
  • Odpowiedz