Wpis z mikrobloga

Motomirki, prośba o uruchomienie szklanej kuli i postawienie diagnozy: Renault Scenic III, silnik 1.2TCE 131KM, auto z 2014 roku, przebieg 95kkm
Od jakiegoś czasu zauważam, że gdy silnik kręci na jałowych obrotach, auto wpada w dziwne, nieregularne wibracje. NIe są mocne, ale wyczuwalne, nie wiążą się jednak z żadną słyszalną zmianą obrotów silnika, pojawiają się w mniej więcej kilkusekundowych cyklach (co kilka sekund przez auto przechodzi delikatne drżenie, nie wiem, jak to inaczej opisać, na pewno nie było tego do niedawna). Po nawet delikatnym dodaniu gazu zjawisko ustępuje, na obrotach silnik kręci normalnie, płynnie i gładko, żadnych problemów. Czego to może być objaw?

Przegląd zaplanowany na dniach, ale wolałby choć wiedzieć, o co może chodzić, żeby się nie okazało, że u mechanika będą chcieli mi na to konto zapasową skrzynię biegów wymieniać i uzupełniać płyn do reflektorów.

#motoryzacja #renault #mechanikasamochodowa
  • 6
  • Odpowiedz
1.2TCE


@Jarek_P: hahaha
pchaj to do żyda póki jeszcze da się komuś wcisnąć że ten typ tak ma, za ten silnik renault dostało pozew zbiorowy we francji
  • Odpowiedz
  • 0
@Pangia: pozew zbiorowy dotyczył licznych przypadków z nadmiernym "braniem" oleju, u mnie akurat to nie jest problemem, a już na pewno nie powinno wpływać na takie wibracje.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: a oprócz tego wydmuchane uszczelki pod głowicą, pęknięcia tulei w bloku, problemy z gniazdami - ten silnik to absolutne gówno a to że zaczyna gubić kulturę pracy na wolnych obrotach to początek problemów
  • Odpowiedz
  • 0
oprócz tego wydmuchane uszczelki pod głowicą,


@Pangia: o, to by nawet pasowało, bo coś mi blok się od wierzchu brudnawy zrobił. Nic, będzie szukane...
  • Odpowiedz
  • 0
@trzaichlac69: @Pangia wygląda na to, że trafiłem dubleta: i uszczelka (ale na boku, na pokrywie rozrządu) i łańcuch. JPRD...

PS: Renault Scenic z 2014 tanio sprzedam, pierwszy właściciel, bezwypadkowy i tak dalej.
  • Odpowiedz