Wpis z mikrobloga

Mam obecnie iPhone XS więc już staruszek. Największym jego problemem w tym momencie jest grzanie się i bateria. W autoryzowanych serwisach chcą za wymianę 400-450zl czyli praktycznie wartość telefonu. Mam dylemat czy wydać wartość telefonu na baterie czy dołożyć i kupić od razu nowy.
Nie jestem w stanie kupić nowego ajfona, więc pewnie wybierałbym coś z androidem do 2-2.5k.

Także pytam nowy telefon czy nowa bateria? Bo może czegoś nie wziąłem pod uwagę.
Też zakładam, że te baterie dostępne w serwisach nie są pierwszej świeżości i swoje już tam przeleżały o ile ma to jakieś znaczenie na ich wydajność.
#smartfon #iphone #telefony
  • 14
  • Odpowiedz
@LuterKebab: z bateriami to loteria cokolwiek nie weźmiesz :) ostatnio wziąłem do 5S baterie oryginalna… się okazało że to firma original produkuje baterie :D odziwo działa :) XS w dobrym stanie to raczej jakieś 1k.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon: Dzięki za propozycje, ale raczej chodzi mi o wartość telefonu, a nie sam koszt wymiany. Bo te nawet 450zł jest znośne gdyby telefon był warty tak z 1500 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@giete Dużo na olx ich wisi za 450-600zł, mój też odbiega od dobrego stanu. Mocno porysowany ekran bo od nowości żadnej folii/szkła.
@Toshikate To też już zbadałem. Nawet dokładając trochę miałbym 14, ale trochę
  • Odpowiedz
@LuterKebab przy powrocie do Androida z dużym prawdopodobieństwem wybierzesz jakiegoś chińczyka. Samsung w tej półce to nic specjalnego, Xiaomi szybko zapomni o wsparciu. A iPhone będzie działał pewnie i wiesz czego się spodziewać.
  • Odpowiedz
  • 0
@PoProstuOn: zrobiłem sobie rano taki arkusz, miałem tutaj jeszcze wypisać plusy/minusy każdej opcji itp
Jeśli miałbym wybierac IP to chciałbym conajmniej 14, która obecnie chodzi po ok. 3k. Szkoda, że 14 Pro używane jeszcze trzymają cene bo też do rozważenia.
LuterKebab - @PoProstuOn: zrobiłem sobie rano taki arkusz, miałem tutaj jeszcze wypis...

źródło: tele

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@qaqa: to był mój pierwszy typ, aktualnie poza budżetem, ale jakby cena jeszcze spadła to biorę go pod uwagę

Tutaj mam problem bo nie podoba mi się jak Samsung robi zdjęcia tzn wychodzą bardzo jaskrawe
  • Odpowiedz
@LuterKebab: Kupuj nowy i nie inwestuj już w tego starocia. Do 2500 zł jest trochę opcji, choć to zależy czy chce Ci się upolować coś na promocji czy nie. Na pepperze ostatnio był Oneplus 11 za 2250 zł i ta opcja opłacalnością biła wszystko na glowe, ale już po promocji.
Motorola edge 30 ultra jest obecnie za 2200 zł: https://www.proshop.pl/Telefon-komorkowy/Motorola-Edge-30-Ultra-5G-256GB12GB-Interstellar-Black/3098455
Co prawda Oneplus 11 lepsza opcja, ale ciężko będzie go znów
  • Odpowiedz
  • 0
@kerri: Jestem stałym bywalcem peppera, więc jakieś czekanie lub kombinowanie przy promocjach już znam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widziałem, że też przez chwile był OP 10 Pro za 1600zł, też mega okazja się wydawała. Co do tego Oneplusa 11 to z tego co widzę była wersja 8/128, za 300zł więcej można dostać 16/256 co wydaje się korzystniejszą opcja według mnie.

Co do Motoroli to nie jestem przekonany
  • Odpowiedz
@LuterKebab: Wersja 8/128 nie ma pamięci UFS 4.0 i to największa wada, co nie zmienia faktu, że Op 11 za 2200 zł w jakiekolwiek wersji pamięciowej jest nie do przebicia. A 8gb ramu to nadal norma we flagowcach.
Oneplus 10 pro nie jest zły, tym bardziej za 1600 zł ale to nadal telefon ze snapem 8 gen 1, który jest słabym procesorem a Op 11 ma S8G2, który jest bardzo udany
  • Odpowiedz