Wpis z mikrobloga

Dobra, Mirasy sytuacja jest taka, kupiłem na początku roku mieszkanie na kredyt, rata 2700 na 20lat wyremontowałem i wyposażyłem. Dziś tak w sumie wpadłem na to czy byłaby opcja sprzedać to mieszkanie różowej żeby mogła wziąć #bezpiecznykredyt 2%? parę miechów się spóźniliśmy na te dopłaty i rata trochę boli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy ktoś robił podobne machloje?( ͡º ͜ʖ͡º) i jest w stanie coś podpowiedzieć czy bank/państwo jest się w stanie jakoś się pokapowac że w sumie to mieszkamy razem itp. oboje jesteśmy zameldowani u swoich rodziców więc dwa różne adresy, jakby co, no i na co ewentualnie trzeba uważać w takiej sytuacji? #kredythipoteczny #czystoteoretycznie #pytanie #nieruchomosci
  • 13
  • Odpowiedz
@Issac tylko gdzie ja ta nieprawde mialbym niby poświadczyć? ( ͡º ͜ʖ͡º) obcej kobicie sprzedaje mieszkanie, ja się mogę tam zameldować i za 10 lat jak się skończą doplaty ( ͡º ͜ʖ͡º) w jakiś sposób państwo miałoby mi udowodnić że niby tworzyliśmy jakieś gospodarstwo domowe wcześniej?
  • Odpowiedz
@ExtraIntrowertyk ryzykujesz tym, że w tej chwili jak będzie spina to różowa robi wypad z twojego mieszkania, a nie ty z jej mieszkania ( ͡º ͜ʖ͡º) no i sprzedajesz przed upływem 5 lat od zakupu, więc wchodzi podatek dochodowy, a jak zaniżysz cenę żeby go zminimalizować to bank może się przyczepić po swojej wycenie.
  • Odpowiedz
@ExtraIntrowertyk: "rozstajesz" się z laska, sprzedajesz mieszkanie,
po 2 miesiaach jednak cholera serce nie sługa, a stara miłość nie rdzewieje

na DZIEN sprzedaży jesteś kryty.
  • Odpowiedz
@ExtraIntrowertyk: a kto miałby wziąć kredyt? ty kupiłeś już mieszkanie to nie możesz, a ona kupi od ciebie to też kredytu nie będzie mogła wziąć.
Niech rodzina podaruje jej 50k czy więcej i niech kupi na siebie jeżeli ma zdolność. Będzie oddawać pod stołem.
  • Odpowiedz
@ExtraIntrowertyk: ale napisałeś tam, że chcesz jej sprzedać to mieszkanie.
Jakbyś sprzedał to mieszkanie komuś innemu to miałoby to sens.

Niech ona kupi to mieszkanie na kredyt 2% jeżeli ma zdolność, a za kilka lat się z nią ożenisz i spłacicie kredyt.
  • Odpowiedz
@ExtraIntrowertyk: no ja ci nie zabraniam rozstać się z laska

nawet dla dowodów, możecie wysłać sobie pare SMS,
ze ona znalazła kogoś kto o nią dba.. mitu pitu

no ale potem jednak jesteś cuckoldem i wybaczasz zdrade

anyway. musisz odpowiedzieć sobie jak bardzo ufasz różowej ;)
  • Odpowiedz
@ExtraIntrowertyk: Ustawa w żaden sposób nie ogranicza możliwości nabycia nieruchomości od osoby z którą tworzy się związek nieformalny. W rozumieniu ustawy jeśli nie macie wspólnych bądź wspólnie przysposobionych dzieci to nie tworzycie w tej chwili gospodarstwa domowego.
  • Odpowiedz